Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Koronawirus i cukrzyca - przydatne informacje

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Asi


Mam na imię Asia i o mojej chorobie nie mogę powiedzieć "moja cukrzyca" obecnie mimo, że choruje już prawie rok do końca nie mogę się z tym pogodzić.

Wszyscy, piszecie, że choroba wam nie przeszkadza? Mi przeszkadza. Ciągle trzeba się pilnować, badać cukier, wstrzykiwać insulinę - cukrzyca zabrała mi wolność, skończyła się swoboda wychodzenia z domu bez niczego, bo zawsze "przyrządy" muszą być w pobliżu (to taki głupi przykład ale na pewno wiecie o co mi chodzi). No ale już dość tego użalania się nad sobą, jakie są dobre strony mojej choroby. Dzięki niej mogłam zobaczyć jak wielu ludzi mnie naprawdę kocha. Moja rodzina okazała się wspaniała, wyrozumiała, troskliwa i naprawdę dużo chciała się dowiedzieć na temat cukrzycy - może nawet więcej niż ja sama. Jednak największe zaskoczenie przeżyłam w mojej pracy. Wykrycie cukrzycy mogę zawdzięczać pani kadrowej, która wysłała mnie na badania okresowe, gdzie na czczo było 36, skierowania, badania długo by byłoby o tym pisać, to był szok przecież nigdy wcześniej nikt tak solidnie mnie nie przebadał no i ten przedziwny tydzień w szpitalu, nauka przeliczników i od razu intensywna insulinoterapia. Płakałam i śmiałam się zdawałam sobie spraw, że od tej choroby nie ma odwrotu. Myślałam lekarze się mylą, cały szpital się myli. Prawie przez dwa miesiące byłam na zwolnieniu, musiałam przyzwyczaić się do nowego życia perspektywy czasu wydaje mi się, bardziej moja psychika niż cała reszta? W mojej pracy o chorobie wie naprawde każdy i każdy chciał się jak najwięcej dowiedzieć, co to się dzieje, po co mierzysz a zmierz mi, a co możesz a czego nie możesz?

Teraz już jest normalne że po 50 razy dziennie słyszę: „Aśka jak tam cukier?” Odpowiadam im zawsze, że słodki...

Asia Wolna

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Asi
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 2 kwietnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line