Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Piątek, 6 grudnia 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

METFORMINA - zbieramy dla Was informacje o zagrożeniu [aktualizacja]

Sklep dla diabetyków
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

XIX Finał WOŚP już w niedzielę!
źródło: Onet.pl, 6 stycznia 2011 r.

Trwają ostatnie przygotowania do XIX Finału WOŚP, który odbędzie się 9 stycznia. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Dzięki internetowym aukcjom już zebrano ponad 300 tys. zł.

XIX Finał rozpocznie się 320 metrów pod ziemią - w zabytkowej zabrzańskiej kopalni Guido. Potem ekipa WOŚP przeniesie się do Chorzowa, który będzie jednym z telewizyjnych gospodarzy XIX Finału.

Na rzecz WOŚP kwestować będzie 120 tys. wolontariuszy. Fundacja uruchomiła specjalny serwis www.wosp.mololo.pl, w którym można znaleźć informacje o imprezach organizowanych przez sztaby w różnych miastach.


W Warszawie o godz. 14 rozpocznie się finałowy koncert na placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki, który potrwa do godz. 22. Zagrają m.in.: Maleo Reggae Rockers, Proletaryat, Closterkeller, Stan Borys, Blue Cafe, Hołdys. O godz. 20 tradycyjnie zostanie wystrzelone "światełko do nieba".

Po raz piąty w dniu Finału WOŚP odbędzie się Bieg "Policz się z Cukrzycą" - happening, który ma pokazać solidarność Polaków z osobami chorymi na cukrzycę i uświadomić producentów żywności, jak ważne jest umieszczanie informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów spożywczych.

Po raz piąty w dniu Finału WOŚP odbędzie się Bieg "Policz się z Cukrzycą"
W biegu może wziąć udział 3047 osób, czyli tyle, ile Fundacja WOŚP zakupiła osobistych pomp insulinowych w ramach programu leczenia dzieci osobistymi pompami insulinowymi. Zgłoszonych jest już ponad 2 tys. uczestników. Długość trasy wynosi ok. 5 km. Bieg rozpocznie się o 13.45, a zakończy ok. godz. 15. Tradycyjnie już sygnał do startu da prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z komendantem głównym policji Andrzejem Matejukiem.

Biegi odbędą się nie tylko w Warszawie, ale także w Kwidzynie, Chorzowie, Fromborku, Siechnicach oraz Jarosławcu. Z każdym dniem kolejne miasta przyłączają się do tego wydarzenia.

Od kilku tygodni trwają już aukcje internetowe na rzecz WOŚP
Od kilku tygodni trwają już aukcje internetowe na rzecz WOŚP. W tej chwili udało się już zebrać dzięki nim ponad 303 tys. zł. Aukcji jest ponad 9,5 tys., a wylicytować na nich można m.in. rejs okrętem podwodnym, lot balonem, narty z autografem Justyny Kowalczyk, wycieczkę do Parlamentu Europejskiego i wiele innych przedmiotów podarowanych przez znane osoby. Podczas zeszłorocznego Finału dzięki internetowym aukcjom zebrano ponad 3,5 mln zł.

W dniu Finału podróż pociągami spółki Przewozy Regionalne będzie bezpłatna dla osób kwestujących i posiadających aktualne identyfikatory WOŚP przygotowane z myślą o XIX Finale. Innym niezbędnym dokumentem, który trzeba będzie okazać konduktorowi, jest dowód tożsamości ze zdjęciem.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: XIX Finał WOŚP już w niedzielę!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 5 grudnia 2019 r.

Zadaj pytanie on-line