Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Sobota, 14 grudnia 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Sklep dla diabetyków
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Prosty sposób na uniknięcie groźnej choroby
źródło: Onet.pl (16.09.11), 19 września 2011 r.

Naukowcy z Harwardu udowodnili, że jedna prosta czynność może zredukować ryzyko zachorowania na cukrzycę. Finansowanie leczenia i powikłań po tej groźnej chorobie pochłania blisko 10 proc. budżetu przeznaczanego na leczenie w Wielkiej Brytanii. Chodzi o zastąpienie słodzonych napojów zwykłą wodą - informuje dailymail.co.uk.

Osoby, które raczą się słodkimi napojami, częściej zapadają na cukrzycę, która może doprowadzić do poważnych komplikacji i śmierci - ostrzegają naukowcy w swoich badaniach, których wyniki opublikowano w piątek.

Badacze jednoznacznie pokazali nowe dowody świadczące o tym, że jeśli zastąpimy słodzone cukrem napoje i zamiast nich zaczniemy pić wodę, to nie tylko doprowadzi to do zmniejszenia wagi, ale też pomoże obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę o siedem procent.

Istnieją dowody, które wskazują na to, że spożywanie słodzonych napojów zwiększa ryzyko otyłości oraz cukrzycy
- Istnieją dowody, które wskazują na to, że spożywanie słodzonych napojów zwiększa ryzyko otyłości oraz cukrzycy, a w konsekwencji chorób serca - przekonuje profesor Frank Hu. - Żeby zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób kardiologicznych należy zredukować spożycie słodzonych napojów i zastąpić je wodą oraz niesłodzoną herbatą i kawą - przekonuje naukowiec.

Prawie trzy miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii jest chorych na cukrzycę. Kolejny milion nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby - czytamy na stronach dailymail.co.uk.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~sali  IP: 89.187.237.xxx(2011-09-19 12:02:14)
O tym wiedziałem już 46 lat temu kiedy poszukiwałem przyczyn mego zachorowania. Lekarzom sugerowałem jako przyczyny, picie słodkich, gazowanych napojów, wysoko tłuszczowego mleka i śmietany. Tych zaś interesowało jedynie, czy ktoś z mych przodków nie chorował na cukrzycę. Stężenie glukozy w krwi zdrowego człowieka jest 110 razy mniejsze niż w słodzonych cukrem napojach: Fanta, Sprite, herbata. Poza tym wchłanianie glukozy z napojów przez organizm jest rekordowo szybkie. To wyjaśnia wszystko


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Prosty sposób na uniknięcie groźnej choroby
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu
mojacukrzyca.org


Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 13 grudnia 2019 r.

Zadaj pytanie on-line