Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Koronawirus i cukrzyca - przydatne informacje

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Dominiki


Wszyscy mówicie, że chudliście, mieliście tragiczny początek i piliście wszystko litrami. U mnie było inaczej.

Mam 16 lat. Choruję na cukrzycę od 08.03.2000 (w 2005 minie 5 lat). Nikt z mojego otoczenia nie podejrzewał, że mam cukrzycę. Zawsze dużo piłam i chorowałam (czasami nawet co miesiąc). Często mnie bolały kolana i dużo spałam( zdarzało się nawet, że zasypiałam nad książkami lub przed telewizorem). Dowiedziałam się o chorobie zupełnie przypadkiem. Źle się czułam i rodzice (a właściwie to mama) zaprowadzili mnie na badania. Okazało się, że miałam 2% cukru w moczu. Pamiętam jakby to było wczoraj:

Lekarz powiedział mi, że jestem chora na cukrzycę. Mama się rozpłakała, a ja nie miałam pojęcia, co to za choroba. Poszliśmy do domu i czekaliśmy tam na tatę, który przyjechał dopiero wieczorem. Wiadome było, że każda godzina ma znaczenie. Pojechaliśmy do Szpitala Klinicznego nr 4 w Łodzi i od razu przyjęli mnie na oddział diabetologiczny, dostałam kroplówkę i podłączono mi pompę insulinową. Świadomość, że ta choroba jest nieuleczalna, była okropna. Przez 2 tygodnie musiałam siedzieć w szpitalu, póki moi rodzice nie nauczą się o mojej chorobie. Ja pomału uczyłam się robić zastrzyki i mierzyć cukier. W końcu wyszłam, ale musiałam niestety siedzieć jeszcze przez tydzień, żeby wszystko się ustabilizowało. Przez pół roku było całkiem nieźle, aż nagle pewnej grudniowej nocy dostałam ataku z powodu niskiego cukru. Mama usłyszała wtedy w moim pokoju jakieś szmery. Myślała, że coś mi się śni, ale jak przyszła, żeby mnie obudzić, zorientowała się, że jestem nieprzytomna. Próbowała zmierzyć mi cukier, ale za bardzo się rzucałam. Okazało się, że miałam 37mg%. Nigdy tego nie zapomnę, jak mama mi opowiadała. Aż strach pomyśleć, co by było, jakby mama nie zareagowała. Teraz już czuję się dobrze i cukry mam świetne. Pozdrawiam wszystkie cukiereczki.

GG 6672296
dominika.nastolatka@op.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Dominiki
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 7 kwietnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line