Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Piątek, 22 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Aktualności od diabetyków z województwa świętokrzyskiego
źródło: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Kielcach, dodano: 2 listopada 2016 r.

Polskie Stowarzyszenie DiabetykówW dniu 21 września diabetycy z Pińczowa wybrali się na pielgrzymkę do Skarżyska-Kamiennej i Wąchocka. Przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przywitał nas bardzo serdecznie i z uśmiechem kustosz ks. Prałat Jerzy Karbownik. Przed świątynią wspólnie modliliśmy się, a później ks. prałat przeprowadził nas przez Bram Miłosierdzia. Tam czekała na nas przewodniczka, która bardzo interesująco opowiadała o historii, pięknych witrażach i obrazach tam znajdujących się.

Następnie w kaplicy Najświętszego Sakramentu mogliśmy si przed relikwiami Św. Jana Pawła II, Św. Siostry Faustyny i ks. M. Sopoćki. W milczeniu przeszliśmy do kaplicy Matki Boskiej Miłosiernej Ostrobramskiej, aby upaść na kolana przed repliką obrazu Matki Bożej Wileńskiej słynącego z łaski i cudów i przypomniały nam si słowa naszego wieszcza Adama Mickiewicza "Panno Święta co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie."

Ks. Prałat Jerzy karbownik odprawił msz świętą w intencji chorych obecnych i nieobecnych z różnych powodów. Słowa wypowiedziane w kazaniu zapadły nam głęboko w pamięci: "nie zapominajcie o symbolach wiary - krzyż, medalik, różaniec, woda święta i przekazujcie je swoim dzieciom i wnukom." Na zakończenie mszy wraz z księdzem zaśpiewaliśmy nasz hymn "Przyjm władco Niebios prosimy" - jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę. To była uczta duchowa.

Dalsza droga wiodła do Wąchocka, do klasztoru O. Cystersów. Stare mury z żółtego i czerwonego piaskowca w stylu renesansowym i gotyckim, przepiękny kościół oraz inne pomieszczenia klasztorne dostarczyły nam wiele przeżyć- zapomnieliśmy o troskach i kłopotach dnia codziennego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Świętej Katarzynie, gdzie czekał na nas gorący posiłek.

Potem spacerowaliśmy wśród jodeł Świętokrzyskiej Puszczy Jodłowej, upajając zapachami lasu, a szum jodeł przypominał nam, że tymi ścieżkami przed laty przechadzał się piewca Gór Świętokrzyskich - Stefan Żeromski. Wędrówka nasza dobiegła końca, a uczestnicy zadowoleni i zachwyceni miejscami i faktem, że odwiedziliśmy je w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

Mariusz Gołdyn
W związku ze Światowym Dniem Walki z Cukrzycą 15 października 2016 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się Konferencja poświęcona walce z cukrzycą pod hasłem "Zobacz cukrzycę". Konferencję poprzedziła msza Święta w Kolegiacie pw. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim, następnie uczestnicy zostali przewiezieni autokarem na miejsce konferencji.

Prezes PSD w Ostrowcu pani Anna Gierczak powitała przybyłych gości. Konferencję naszą zaszczycili: Prezes Zarządu Głównego w Warszawie Pani Anna Śliwińska, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Pan Jerzy Wojtasik oraz V-ce Prezes ZW Pan Mariusz Gołdyn wraz z osobami towarzyszącymi. Prezes Zarządu Powiatowego w Jędrzejowie Pani Anna Gołdyn.

Ponadto w imieniu Prezydenta miasta Ostrowca wystąpiła Pani dr Małgorzata Bień która odczytała list gratulacyjny skierowany do uczestników Konferencji. Pani dr Bień odpowiadała na wszystkie pytania uczestników dotyczące cukrzycy, leczenia, zapobiegania i życia z cukrzycą.

W imieniu Starosty Powiatowego wystąpił Pan Paweł Walasic, który przekazał gratulacje i życzenia dla naszego Stowarzyszenia i zadeklarował wszelką pomoc jaką Stowarzyszenia będzie potrzebowało. Wykład edukacyjny "Pacjenci Pacjentom" - Wojtek Sarna Z Cukrzycą w Himalaje sponsorowany przez Sanofi Aventis .

Konferencja przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze i zakończyła się wspólnym poczęstunkiem wszystkich zgromadzonych.

Wiesława Reut


Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Kielcach w dniach od 17 do 24 września 2016 roku przebywali na turnusie szkoleniowo-rehabilitacyjnym w miejscowości Polańczyk. Na szkoleniu tym przebywało 20 osób.

Zadanie to zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta w Kielcach. Osoby przebywające w Polańczyku swój czas spędzali na basenie, spacerach i chodzeniu po górach. Pogoda dopisała. Została zorganizowana również wycieczka po górach bieszczadzkich i okolicach Polańczyka.

Mariusz GołdynJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Aktualności od diabetyków z województwa świętokrzyskiego
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line