Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Wtorek, 19 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Eversense XL

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

PoZdro! i MKS Selgros Lublin razem przeciwko cukrzycy typu 2
źródło: informacja prasowa Fundacji Medicover, dodano: 19 grudnia 2016 r.

Po-zdroFundacja Medicover oraz MKS Selgros Lublin połączyły swoje siły i zorganizowały podopiecznym Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! wyjątkowe, aktywne mikołajki. Zawodniczki mistrza Polski poprowadziły 6 grudnia w hali sportowo-widowiskowej "Globus" specjalny trening, podczas którego wychowankowie PoZdro! poznali tajniki gry w piłkę ręczną. Całą zabawę koordynował gość specjalny - święty Mikołaj, wspólnie z maskotkami drużyny MKS Selgros, Koziołkiem i Kozicą.

Trening sportowy w hali sportowo-widowiskowej "Globus" poprowadzili: trener przygotowania fizycznego Nikola Golub, który odpowiada nie tylko za sprawność utalentowanych zawodniczek z MKS Selgros Lublin, ale także męskiej reprezentacji Chorwacji oraz Mistrzynie Polski. Po energicznej rozgrzewce, młodzież PoZdro! podzielona na kilkuosobowe zespoły pokonywała kolejne stacje sprawnościowe i została wprowadzona przez szczypiornistki w zasady gry w piłkę ręczną. Impreza zakończyła się zdrowym poczęstunkiem i wręczeniem prezentów przez świętego Mikołaja z Fundacji Medicover.

- Nasza mikołajkowa akcja okazała się ogromnym sukcesem, na same zajęcia zgłosiło się 50 osób! Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, zaś same dzieci - sądząc po nastrojach, zaangażowaniu i minach - były zachwycone możliwością spędzenia tego wyjątkowego dla nich dnia w sportowy sposób. Współpraca z MKS Selgros Lublin pozwoliła nam na sprezentowanie naszym lubelskim podopiecznym popołudnia, które, mamy nadzieję, na długo zapadnie im w pamięć - powiedziała Agnieszka Skowrońska, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! Fundacji Medicover.

PoZdro! i MKS Selgros Lublin razem przeciwko cukrzycy typu 2

PoZdro! i MKS Selgros Lublin razem przeciwko cukrzycy typu 2

PoZdro! i MKS Selgros Lublin razem przeciwko cukrzycy typu 2

PoZdro! i MKS Selgros Lublin razem przeciwko cukrzycy typu 2

PoZdro! i MKS Selgros Lublin razem przeciwko cukrzycy typu 2

O Programie PoZdro!

Celem Programu PoZdro! jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy (zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia) i innych chorób cywilizacyjnych, np. nadciśnienia tętniczego, czy podwyższonego poziomu cholesterolu oraz podniesienie świadomości zdrowego trybu życia. Fundacja robi to przy pomocy trzech elementów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu na terenie szkół dobrowolnych, bezpłatnych i nieinwazyjnych, około 20-minutowych badań przesiewowych: m.in. oceny ostrości widzenia, oceny postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała, co poprzedza informacja skierowana do rodziców (np. podczas wywiadówek). Drugim elementem programu jest przeprowadzenie szkoleń w placówkach edukacyjnych, dotyczących kształtowania i realizacji polityki zdrowotnej na terenie szkół poprzez wykłady skierowane do nauczycieli oraz dostarczenie odpowiednich narzędzi służących edukacji zdrowotnej. W ramach trzeciego elementu programu dzieci z czynnikami ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych oraz ich rodziny obejmowane są dwuletnią opieką indywidualną. Przeprowadzane są także warsztaty edukacyjne dla rodzin objętych tą opieką. W Gdyni, Fundacja Medicover chce przebadać 6 tysięcy uczniów pierwszych klas gimnazjalnych w ciągu trzech lat. Dodatkowo, w ramach Programu dostępne są także Lekcje Multimedialne (40 000 pakietów), które są bezpłatnie udostępniane każdej chętnej placówce oraz, również bezpłatny, Poradnik PoZdro! - kompendium wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Poradnik można pobrać ze strony internetowej Programu PoZdro!

PoZdro! jest jednym z największych programów w Europie, jeżeli chodzi o planowaną ilość przebadanych dzieci. Organizatorzy chcą przebadać w ciągu pięciu lat 30 tysięcy uczniów pod kątem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Rezultat, jaki organizatorzy chcą osiągnąć po zakończeniu programu to około półtora tysiąca osób, które wyjdą z grupy ryzyka zachorowania. Program Pozdro! realizowany jest w Gdyni, Warszawie, Lublinie oraz Wrocławiu. Fundacja Medicover realizuje program PoZdro! z własnych środków, pochodzących z grantu uzyskanego od założycieli i właścicieli firmy Medicover - Fundacji Szwedzkiej Rodziny Jochnick’ów o nazwie J&C af Jochnick Foundation. Program powstał w oparciu o najlepsze krajowe i międzynarodowe wzorce, które uwzględniają skuteczne narzędzia zdrowia publicznego stosowane w promocji zdrowia i w tzw. medycynie behawioralnej.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: PoZdro! i MKS Selgros Lublin razem przeciwko cukrzycy typu 2
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line