Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Piątek, 22 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
mojacukrzyca.TV

Contour Diabetes - nowoczesne technologie dla diabetyków
źródło: materiał własny, dodano: 8 czerwca 2018 r.

mojacukrzyca.tvW specjalnej rozmowie z Teresą Benbenek-Klupą z firmy Ascensia Diabetes Care, diabetykiem z ponad 40 letnim stażem i edukatorem diabetologicznym, o opiece nad diabetykami w poradniach diabetologicznych, edukacji i reedukacji pacjentów, lekarzy i pielęgniarek, o nowoczesnych narzędziach dostępnych w terapii cukrzycy rozmawia Jerzy Magiera podczas XIX Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Cały czas mam przekonanie i z tym się spotykam na co dzień, że my nie do końca realizujemy intensywną insulinoterapię, w sytuacji kiedy leczymy ludzi młodych Których trudno jest wcisnąć w ramy czasowe, bo dzisiaj życie na to nie pozwala. (...) Mamy dzisiaj świetne narzędzia, insuliny, sprzęt, glukometru, systemy monitorowania glikemii, fantastyczne aplikacje, natomiast finał finałów jest taki, że młodzież jak się wyrwie spod opieki rodziców i zaczyna dojrzewać i mieć własne zdanie, nie może się uporać z tą schematycznością w terapii i ucieka druga w drugą skrajność, która jest dla nich fatalna - mówi Teresa Benbenek-Klupa z firmy Ascensia Diabetes Care, producenta glukometrów z serii Contour.

Jerzy Magiera zwraca uwagę na to, że w cukrzycy muszą się edukować wszyscy: pacjenci, lekarz, pielęgniarki. Edukacja jest praktycznie bez końca, czy w chorobie nadchodzi taki moment, że pacjent wie już wszystko? Teresa Benbenek-Klupa odpowiada: "Ja po czterdziestu latach życia z tą chorobą nie mogę powiedzieć, że wiem wszystko. Myślę, że podejście praktyczne do samoleczenia polega na tym, że śledzimy wszystkie nowości, to co wchodzi na rynek. Patrzymy czy dane rozwiązanie jest dla mnie przydatne, po to żebym mogła żyć i leczyć się jeszcze lepiej niż dotychczas. Chory, niezależnie od czasu trwania choroby, powinni uzupełniać swoją wiedzę i wykorzystać w optymalnie dobry sposób, mądrze sterując glikemią".

Firma Ascensia Diabetes Care oferuje nowoczesny glukometr Contour Plus One, który współpracuje z aplikacją na smartfony Contour Diabetes. Aplikacja została ostatnio zaktualizowana i wzbogacona o nowe funkcje. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę www.contourplusone.pl.

Cały wywiad do zobaczenia poniżej.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Aleksander  IP: 94.254.144.xxx(2018-06-10 17:24:21)
Przepraszam, czy Wy nie macie odbić?


Powrót Do górymojacukrzyca.org - mojacukrzyca.TV: Contour Diabetes - nowoczesne technologie dla diabetyków
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line