Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Doroty


Witam! Chciałabym Wam opowiedzieć naszą historię. Zdarzyło się to w 2001 roku. Nagle. Gwałtownie wskoczyło do naszego życia, przewracając je do góry nogami. Cukrzyca. Wyrok. Nie wiedzieliśmy nic o tej chorobie. Gdy byłyśmy małe, panowało przeświadczenie, że to od cukierków, słodyczy, że może to być kara...

Teraz mamy inne zdanie. Paulina zachorowała mając 8 lat, czekając na spełnienie wieku dojrzewania. Niestety, nie będzie jej dane już nieodpowiedzialnie zaszaleć, zapomnieć, bo od tego zależy jej życie.

W szpitalu znalazła się z cukrem ponad 400, a my nie wiedzieliśmy co się dzieje. Dopiero potem widok wychudzonej, bladej siostry uświadomił mi, że następuje bardzo ważna zmiana w naszym życiu.

Przywieziono ją do domu po 2 tygodniach i nakazano sobie radzić. Cóż trzeba było robić? I nauczyliśmy się. Wtedy to moja starsza siostra - Agnieszka poznała kolejnego cukrzyka. On zmienił nasze życie, my pokazaliśmy mu jak żyć...Wzajemne wspieranie, zaufanie i przyjaźń. Jak się później okazało w przypadku Agnieszki i jego - miłość. Jednak nie była ona tak romantyczna, jak się zapowiadała. Chłopak zmienił się, zgubił wartości i w najmniej przez nas spodziewanym momencie, odszedł.

Były łzy, płacz, zgrzytanie zębami ze złości. A potem żal, że zostawił nas w tak ważnym momencie, że zostawił Paulinę.

Teraz, kiedy marzenie o pompie miało się spełnić po 4 latach czekania. Dzięki pomocy dobrych ludzi, i przez wiarę możemy teraz krzyknąć z triumfem. Tak! Paulina siedzi koło mnie i ma pompę! Uśmiecha się, cieszy, bo w tej chwili jej życie nie jest tak skomplikowane. Żadnego kłucia 5 razy dziennie...Bólu...krzyku....Teraz mamy spokój, a moja młodsza siostra...hm....Łzy szczęścia???

Pozdrawiam.
Życzę Wam tyle samo cierpliwości, a wtedy wszystko się uda ;-)

WTH 18 i reszta rodzinki

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Doroty
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 3 czerwca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line