Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Program PoZdro! Fundacji Medicover rusza w Lublinie

źródło: informacja prasowa Fundacji Medicover, dodano: 6 marca 2015 r.

Po-zdroW Lublinie rozpoczął się jeden z największych programów profilaktycznych w Europie - Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych "PoZdro!" Fundacji Medicover. Każdy uczeń pierwszej klasy gimnazjalnej może sprawdzić stan swojego zdrowia, wystarczy zgoda opiekuna.

Z dotychczasowych badań Fundacji Medicover przeprowadzonych w Gdyni i Warszawie wynika, że aż 22 proc. polskich nastolatków cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Dodatkowo, aż 65 proc. gimnazjalistów, nawet z prawidłową masą ciała, miało dostateczną lub bardzo słabą wydolność.

Brak ruchu i zła dieta to główne czynniki wpływające na rozwój chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy typ 2, która jako pierwsza choroba niezakaźna została uznana przez WHO za epidemię. Specjaliści alarmują, że dzieci urodzone po 2000 roku mogą żyć krócej, niż pokolenie ich rodziców. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i programy takie jak "PoZdro!" Fundacji Medicover. Program rusza właśnie w Lublinie. Każdy uczeń pierwszej klasy gimnazjalnej może wziąć udział w bezpłatnym badaniu przesiewowym, tzw. Kompleksowej Analizie Zdrowotnej i sprawdzić swój stan zdrowia.

Aby sprawdzić, czy nastolatek znajduje się w grupie ryzyka zachorowania na choroby cywilizacyjne, wystarczy wyrazić zgodę na bezpłatne i nieinwazyjne badania przesiewowe w ramach Programu "Pozdro!" - mówi Agnieszka Skowrońska, koordynator Programu "PoZdro!" w Lublinie - Badania są przeprowadzane na terenie szkoły, trwają zaledwie 20 minut i obejmują: ocenę ostrości widzenia, postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała. Formularz zgody można otrzymać od wychowawcy, znajduje się także na naszej stronie internetowej www.po-zdro.pl.

Ogólnopolski Program PoZdro! rusza w Lublinie

Uczniom, którzy znajdą się w grupie ryzyka chorób cywilizacyjnych i cukrzycy typu 2 oraz ich rodzinom, Fundacja Medicover oferuje bezpłatny udział w dwuletniej opiece prowadzonej przez zespół specjalistów: lekarza, specjalistę od aktywności fizycznej, dietetyka i psychologa, w tzw. Zintegrowanej Opiece Indywidualnej (ZOI).

Rodzina objęta Programem wprowadza w swoim życiu stopniowe zmiany, np. dietetyk doradza jakie produkty są dla korzystne dla zdrowia, a jakie, czasem z pozoru nieistotne błędy w naszym sposobie żywienia mogą prowadzić do choroby, specjalista od aktywności fizycznej konsultuje z rodziną ilość uprawianego sportu, psycholog wspiera w procesie zmian, a lekarz cały czas monitoruje stan zdrowia ucznia. Celem tego elementu Programu jest pomoc młodzieży w wyjściu z grupy ryzyka cukrzycy typu 2 i innych chorób cywilizacyjnych.

Regularnie spotykamy się z nastolatkami, którzy uczestniczą w Zintegrowanej Opiece Indywidulanej w Gdyni i Warszawie - dodaje Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover - Zmiany, które obserwujemy są niesamowite, gdyż wielu uczniów całkowicie odmienia siebie i swoje życie. Lepiej się czują, mają więcej energii i są po prostu zdrowsi. A tylko zdrowa młodość daje szansę na zdrową dorosłość.

Ogólnopolski Program PoZdro! rusza w Lublinie

Lublin będzie trzecim miastem na polskiej mapie walki z cukrzycą i chorobami cywilizacyjnymi. Dotychczas w ramach Programu "PoZdro!" przebadano łącznie ponad 3400 dzieci, badania dalej trwają. Do programu zakwalifikowało się już ponad pół tysiąca nastolatków w Gdyni i w Warszawie. Docelowo Fundacja Medicover zamierza przebadać w ciągu pięciu lat ok. 30 tysięcy uczniów pod kątem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Rezultat, jaki organizatorzy chcą osiągnąć po zakończeniu Programu to około tysiąca osób, które wyjdą z grupy ryzyka zachorowania.

Wszelkie informacje o Programie "PoZdro!", a także materiały filmowe prezentujące przebieg Kompleksowej Analizy Zdrowotnej (KAZ) oraz historie uczestników, którzy wraz ze swoimi rodzinami całkowicie odmienili swój styl życia, dostępne są na stronie internetowej Programu: www.po-zdro.pl oraz na profilu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/ProgramPoZdro

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama





Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!




Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Program PoZdro! Fundacji Medicover rusza w Lublinie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line