Strona główna FreeStyle Libre
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Ile trzeba wydać na porządną bieżnie do ćwiczeń w domu? 3 wskazówki jak wybrać najlepszą?

Artykuł sponsorowany, dodano: 20 stycznia 2021 r.

Dla wielu diabetyków bieganie jest zalecanym sportem. Co istotne, nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Jeśli jednak inwestować w domową bieżnię, warto wybrać porządny sprzęt. Zyskujemy wtedy gwarancję, że posłuży długie lata, a w miarę rozwoju, zapewni odpowiednie funkcje treningowe.

Jak wybrać najlepszą bieżnię - jakość wykonania

Skupiając się na najpopularniejszym rozwiązaniu, czyli bieżni elektrycznej, jakość wykonania można określić kilkoma parametrami, które będą przyczyniać się do komfortu psychicznego, a warunkować przydatność urządzenia. Są to:
 • Moc silnika
 • Udźwig
 • Prędkość
 • Generowany hałas
Poniżej podajemy parametry, które określają porządną bieżnię elektryczną.

Ile trzeba wydać na porządną bieżnie do ćwiczeń w domu? 3 wskazówki jak wybrać najlepszą?

Moc silnika

Odpowiednia moc silnika bieżni elektrycznej pozwala na utrzymanie oczekiwanego tempa biegowego. Parametr ten ma szczególną wartość u osób masywnych. Aktualnie określa się, że urządzenia powyżej 2 KM są w stanie zapewnić kompletny trening. Silniejsze jednostki napędowe są też zazwyczaj cichsze.

Nośność

Większość bieżni wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Nośność jest zatem szczególnie istotna, jeśli nasza masa ciała przybiera graniczne, dla wytrzymałości urządzenia, wartości lub je przewyższa. Wówczas potrzebne będzie urządzenie o udźwigu 120 - 200 kg.

Prędkość

Warto wiedzieć, że prędkość biegowa to u wielu osób 10-12 km/h. Bieżnie elektryczne, które nie oferują takich możliwości, nadają się jedynie do truchtu, szybkiego spaceru lub lekkiego joggingu.

Hałas

Hałas można zagłuszyć muzyką, ale przy dłuższym użytkowaniu, przeszkadza on nie tylko osobie trenującej, ale także domownikom i sąsiadom. Mówiąc więc o porządnych bieżniach, myślimy o takich, których silnik działa praktycznie bezgłośnie.

Ile trzeba wydać na porządną bieżnie do ćwiczeń w domu? 3 wskazówki jak wybrać najlepszą?

Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Z dodatkowych funkcji warto zwrócić uwagę na:
 • Sposób pomiaru pulsu - dobra bieżnia powinna posiadać możliwość pomiaru za pomocą pasa piersiowego lub łączyć się z pulsometrem zegarkowym
 • Połącznie z urządzeniami zewnętrznymi, transfer danych z treningu
 • Miejsce na bidon czy telefon
 • Stopień nachylenia
 • Wymiary pasa bieżni.
Niektóre z nich, takie jak wymiary pasa bieżni, można przetestować w sklepie. W warunkach domowych wybór często będzie motywowany ilością miejsca, które zajmuje urządzenie i wygodą. Nie może być za wąska, ani za krótka.

Ile trzeba wydać na porządną bieżnie do ćwiczeń w domu? 3 wskazówki jak wybrać najlepszą?

Ile trzeba wydać na porządną bieżnię?

Ceny bieżni dla biegaczy, zapewniającej komfort użytkowania zaczyna się od 2000 zł. Droższe urządzenia zawierają dodatkowe udogodnienia, zapewniają możliwość personalizacji treningów, często posiadają możliwość połączenia z pasem piersiowym do pomiaru pulsu, a także możliwość podłączenia zewnętrznego urządzenia tj. tablet czy telefon. Urządzenia poniżej 2000 tys. zł mogą przydać się osobom, które używają bieżnię sporadycznie i głównie w celach rozgrzewkowych.

Biegasz, ale uważasz, że jesteś za chudy? Polecamy artykuł "Jak przytyć - czyli dieta na zwiększenia masy mięśniowej".

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~wzorowy pacjet  IP: 5.173.17.xxx(2021-10-04 14:13:46)
Jestem na tabletkach Metformax 2x1.Posiłki spożywm 5-6 razy dziennie i po niektórych cukier rosnie ponad 140mg. Wtedy wsiadam na rowerek stacionarny FB150 za niecałe 400zł.i zbijam cukier w 10-15 minut do +.-. 90mg.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Ile trzeba wydać na porządną bieżnie do ćwiczeń w domu? 3 wskazówki jak wybrać najlepszą?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line