
Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy zapraszamy wszystkich pacjentów z cukrzycą typu 1 i 2 aktywnych zawodowo na wyjątkowe wydarzenie - Forum Nowoczesnego Pacjenta z Cukrzycą. To ogólnopolskie spotkanie stworzone z myślą o nowoczesnych pacjentach, którzy chcą lepiej zrozumieć swoją chorobę, poznać najnowsze technologie wspierające codzienne funkcjonowanie i odkryć sposoby na życie w równowadze - zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Wiedza i technologia - Twój komfort w pracy", nawiązując do światowego motywu "Cukrzyca a miejsce pracy".

Program obejmuje m.in. panele dyskusyjne i wystąpienia ekspertów poświęcone tematom: "Mój dzień w pracy z cukrzycą", "Aktywność fizyczna i właściwe odżywianie a cukrzyca", "Siła wsparcia i bezpieczeństwo w pracy" oraz wyjątkowy podcast na żywo "Dwa typy o cukrzycy". Eksperci i zaproszeni goście opowiedzą o tym, jak łączyć aktywność zawodową z odpowiednią kontrolą cukrzycy, jak dbać o zdrowie psychiczne i jak wykorzystywać współczesne narzędzia medyczne - takie jak systemy ciągłego monitorowania glikemii (CGM), pompy insulinowe, aplikacje mobilne czy rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Wśród gości (panelistów) oprócz lekarzy znajdą się dietetycy, eksperci od ruchu, psychologowie i prawnicy. Ważnym zagadnieniem będą kwestie związane z budową świadomości nt. praw diabetyków-pracowników oraz ochrony ich prywatności.
Wydarzenie organizowane jest przez Grupę CasusBTL, DiabeTECH.life oraz Katedrę i Klinikę Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, pod Patronatem Głównym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Partnerami organizacyjnymi są Cukrzyca.tech oraz mojacukrzyca.org.
Forum ma na celu edukację, wsparcie i integrację środowiska pacjentów - tak, by każdy uczestnik wyszedł z niego z nową wiedzą, motywacją i świadomością, że technologia i poczucie bezpieczeństwa mogą realnie poprawiać komfort życia z cukrzycą w świetle aktywności zawodowych.
Serdecznie zapraszamy do Poznania!
Strona wydarzenia: forumpacjenta.diabetech.life
Szczegóły wydarzenia
Data: 14 listopada 2025 r. (piątek)Czas trwania: od godz. 9.00 do 13.00
Miejsce: Poznań Congress Center, wejście B (1 piętro), MTP
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja!
Rejestracja: poprzez stronę https://diabetech.life/rejestracja
UWAGA! Kod rejestracji (kod promocyjny): MOJACUKRZYCA.ORG
Termin nadsyłania zgłoszeń uczestnictwa w Konferencji upływa w dniu 12 listopada 2025 r.
Program wydarzenia
- 9:00 Powitanie
prof. Irina Kowalska, prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Adrian Szulczyński
Zapowiedź i przedstawianie panelistów: Jerzy Magiera
- 9:05-9:45 Mój dzień w pracy z cukrzycą
Jarosław Jerry Gilewicz (lider panelu), Anna Śliwińska, Jan Zaborowicz, Jerzy Magiera, prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz
- 9:45-10:30 Aktywność fizyczna i właściwe odżywianie a cukrzyca
Maja Makowska i Angelina Ziembińska (liderki panelu), Zuzanna Jasek, dr hab. Andrzej Gawrecki
- 10:30-11:00 Dyskusje przy kawie
- 11:00-11:45 Dwa typy o cukrzycy: podcast na żywo z pytaniami od publiczności
prowadzący Jarosław Jerry Gilewicz i Szymon Czapla
- 11:45-12:30 Siła wsparcia i bezpieczeństwo w pracy
Monika Kaczmarek (liderka panelu), Anna Gołdyn, Dawid Kopała, Agata Juruć, Agnieszka Mądrzak-Szulczyńska, prof. Irina Kowalska.
- 12:30-13:00 Dyskusje na stoiskach
- 13:00 Zakończenie






















Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.






