Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Koronawirus i cukrzyca - przydatne informacje

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Agu


Sama nie jestem chora na cukrzycę. Nie chcę tu pisać o sobie. Chcę napisać o najwspanialszym człowieku na ziemi, najlepszym przyjacielu.

Michał ma 19 lat, zachorował w wieku 3 lat. Często opowiadał mi o tym jak biegał do łazienki ze szklanką stawał na stołeczku i pił wodę z kranu, bo przecież małemu człowieczkowi chciało się pić. Od tamtej pory cukrzyca stała się jego życiowym bagażem. Kiedy wyobrażam sobie scenę, kiedy jako mały chłopiec dostawał zastrzyki w "pupę" :), zawsze przypominam sobie o moich własnych wyprawach "na zastrzyk". Mama zawsze powtarzała "to nie będzie nic bolało, jak ukucie komara". Ja i tak wiedziałam swoje. Bolało.

A on, codziennie, dzień w dzień...

Teraz z całych sił przytuliłabym tego małego chłopczyka i pocałowała w czółko. Zabrałabym to od niego gdybym tylko mogła. Ten ból, te wspomnienia, ograniczenia, insulinę, wymienniki, glukometr,... snikersy (mogłyby ostatecznie zostać).

Kiedy pierwszy raz pokazał mi w jaki sposób bada sobie cukier, mało nie zemdlałam. Nigdy nie zapomnę tego "strzelania" nakłuwacza :) Potem poprosił żebym wstrzyknęła mu insulinę. Bałam się tak bardzo, że mogę zrobić mu krzywdę. Zgodziłam się w końcu za którymś-tam razem. Ręce latały mi na lewo i prawo. To był koszmar dla mnie. On tylko powiedział, że nie bolało i świetnie sobie radzę.

Kiedy pytam go czy nie ma żalu do nikogo, że ma cukrzycę. Czy nigdy nie zastanawiał się dlaczego on, dlaczego to właśnie to jego spotkało i czemu tak musi być. Odpowiada zawsze spokojnie i zawsze to samo. Dla niego cukrzyca stała się częścią życia, nie wie jak to jest żyć bez niej. Przyzwyczaił się, to część jego egzystencji.

Jestem pod wrażeniem.

To wspaniały człowiek. Jakich mało. Tylko jeszcze brakuje mu trochę dyscypliny :)

Agu

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Michał  IP: 87.204.232.xxx(2007-03-16 18:28:13)
Dziękuję.


Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Agu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Niedziela, 5 kwietnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line