Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Fatimy


Siemka dla wszystkich!!!

Mam na imię Fatima i jestem zwariowaną 18-stolatką. Od trzech lat choruje na cukrzycę. Bardzo dokładnie pamiętam ten dzień, w którym to wszystko się zaczęło. Zadawałam sobie pytanie, dlaczego to Ja....

To był piątek. Jak zawsze rano poszłam do szkoły. Przez ostatnie dni bardzo dużo piłam i oddawałam mocz w nocy. Myślałam, że po prostu przeziębiłam sobie pęcherz. Jednak w nocy miałam ogromne skurcze nóg, które bardzo bolały. W ten fatalny piątek, a był to ostatni dzień szkoły, zbliżały się ferie zimowe, byłam bardzo słaba i w ogóle nie czułam żadnego smaku. Wszystko, co piłam było gorzkie, a o jedzeniu już nie wspomnę. Koleżanka odprowadziła mnie do domu. Mama stwierdziła, że pójdziemy do lekarza. Jednak doktor powiedział, że się przeziębiłam i kazał siedzieć w domu. Byłam zła, bo jutro miałam jechać do babci.

Powoli mój organizm osłab. W niedziele rano nie mogłam
już "podnieść ręki" i przez dwa dni schudłam ponad 10kg. Rodzice zawieźli mnie na pogotowie. Nie mogłam już stać o własnych siłach. Robili mi różne badania, pobierali krew. Nic nie czułam. Oczy zamykały mi się same. W pewnej chwili widziałam jak mama zaczęła płakać. Nie wiedziałam, o co chodzi. Usłyszałam "Pani córka ma cukrzycę..." Nie docierało do mnie, co to w ogóle znaczy.

Po trzech tygodniach leżenia w szpitalu zrozumiałam, co mnie czeka. Moje opuszki palców wyglądały jak sitka, były tak pokłute. Bałam się tego wszystkiego. Teraz mam już pistolecik, więc jest już dużo lepiej. Najbardziej bałam się robienia zastrzyków. Cały obowiązek spadł na mamę. Trochę minęło za nim się nauczyłam. Obecnie kłuje się cztery razy na dobę, w brzuch, w rękę czy nogę nie ma dla mnie różnicy. Najgorzej jest z dietą, ona sprawia mi najbardziej kłopotów. "Muszę ćwiczyć silna wolę" - jak to mówi moja mama.

Moje koleżanki nie były dla mnie wyrozumiałe. Śmiały się ze mnie, w różny sposób dogadywały. Jednak teraz jest już lepiej. Jestem w szkole średniej i mam mnóstwo znajomych, którzy tolerują mnie i moją chorobę.

Jestem optymistka i myślę, że technika idzie tak w górę, więc w końcu coś wymyślą.

Pozdrawiam wszystkich którzy to przeczytali i piszcie do mnie, to mój email: timka8@wp.pl

Fatima Owczarz

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Fatimy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 26 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line