Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Niedawno wykryta cukrzyca


Od kilku miesięcy mam cukrzycę... 25 grudnia minął dokładnie rok odkąd ją u mnie wykryto. Zaczęło się od mojej choroby... miałam grypę, potem jak już wyzdrowiałam miałam wzmożone pragnienie, byłam senna i schudłam prawie 7 kilo w ciągu tygodnia!!! Jak pierwszy raz zmierzyłam cukier miałam ok. 479 mg%. Moi rodzice zadzwonili do znajomego lekarza... który kazał jechać nam do szpitala. Spędziłam tam tydzień i i tak nie mogli mi ustawić cukrów. Ze szpitala w którym przebywałam przewieźli mnie do szpitala w Krakowie gdzie zajęła się mną pani Nazim.

Po tygodniu miałam już cukrzycę unormowaną. Wróciłam do domu. Rodzice bardzo mną się przejmowali... przez kilka dni nie chodziłam do szkoły. Bardzo płakałam. Moja mama kazała mi brać ze sobą tony jedzenia. Musiałam wychodzić z lekcji, aby dzwonić do niej i mówić jaki mam cukier, często w naszym domu nie panowała miła atmosfera.

Po miesiącu nic się nie zmieniło, jednak po pewnym czasie dużo się zmieniło... koleżanki już nie patrzyły się na mnie z przestrachem, a koledzy się nie nabijali. Wręcz przeciwnie, pomagali mi... pytali się i się mną interesowali. Oni pomagali mi się nie smucić i robili mi kanapkę lub dali cukierka, jak miałam niski cukier. Teraz już nie dzwonię do mamy, ale wiem, że mogę liczyć na przyjaciół.

Jednak zawsze jest to dla mnie udręka i nie zawsze mogę zrozumieć dlaczego to właśnie na mnie padło i czemu nie mogę być jak inni... czasem jest mi smutno, ale wiem, że tak czy owak naukowcy starają się już wynaleźć lekarstwo... dlatego głowa do góry!!!!!!

Wampi

(adres e-mail do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~hulikonnnnn  IP: 92.16.78.xxx(2015-04-04 01:46:33)
mam raka, jest super !!!!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Niedawno wykryta cukrzyca
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 26 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line