Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Newsletter
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Naukowcy odkryli zaskakujące efekty picia piwa

źródło: Onet.pl (14.02.11), 28 lutego 2011 r.

Regularne picie piwa - odmian "ale" i "lager" - w rozsądnych ilościach może zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy i nadciśnienia, a nawet pomóc w zrzuceniu kilogramów, uważają lekarze - informuje telegraph.co.uk.

Badania prowadzą wspólnie Barcelona University, Hospital Clinic w Barcelonie i Carlos III Institute of Health in Madrid. Dr Ramon Estruch i dr Rosa Lamuela przebadali 1249 osób powyżej 57 roku życia. Odkryli oni, że ci, którzy regularnie pili umiarkowane ilości piwa byli mniej podatni na problemy z cukrzycą i nadciśnieniem, mieli także mniejsze ilości tłuszczu w organizmie. Osoby, które oparły swoją dietę na kuchni śródziemnomorskiej i wypijały nie więcej niż pół litra piwa dziennie "nie tylko nie przybrały na wadze, ale w niektórych przypadkach nawet ją zmniejszyły" - wynika z badań uczonych.

badacze uważają, że za otyłość nie jest odpowiedzialne samo piwo, ale to, co do niego jemy, a także brak ruchu
Nie oznacza to, że pijąc piwo nie można przytyć. Ale badacze uważają, że za otyłość nie jest odpowiedzialne samo piwo, ale to, co do niego jemy, a także brak ruchu. Dr Ramon Estruch wskazuje na kontrast między konsumpcją piwa przez Hiszpanów i Brytyjczyków. Pierwsi wypijają małe ilości tego napoju przegryzając tapasy. Drudzy frytki i kiełbasy popijają ogromnymi ilościami piwa.

Hiszpańscy naukowcy sugerują więc, żeby połączyć picie piwa z ćwiczeniami fizycznymi i zdrową kuchnią śródziemnomorską, bogatą w ryby, owoce, warzywa i oliwę. Piwo zawiera kwas foliowy, witaminy, żelazo, wapń i jak zapewniają badacze przynosi takie same korzyści dla zdrowia jak picie umiarkowanych ilości wina - czytamy na telegraph.co.uk.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~jedrek127  IP: 82.177.150.xxx(2011-03-17 15:53:06)
bardzo mi się podobają wyniki tych badań:-) . Niestety mam wątpliwości co do ilości, ale może jeszcze paru "mądrych" fachowców, przebada wpływ dziennego spożycia a nie jedynie chwilowego:-))) Ale tak trochę poważniej, ruchu zawsze nie jest za dużo, a i dieta też nie zaszkodzi:-) Wszytkiego z umiarem i "mimom wszystko z uśmiechem:)"


Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Artykuły: Naukowcy odkryli zaskakujące efekty picia piwa
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Polecamy
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 21 stycznia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line