Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Newsletter
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Nagrody dla ks. Arkadiusza Nowaka i Jerzego Owsiaka

źródło: Rynek Zdrowia (14.11.11), 16 listopada 2011 r.

Rynek Zdrowia14 listopada prof. Leszek Czypryniak, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wręczył nagrody PTD "Bene Melitus" ks. Arkadiuszowu Nowakowi, pomysłodawcy "Koalicji na rzecz Walki z Cukrzycą", oraz Jerzemu Owsiakowi prezesowi Wielkiej Orkierstry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Jak tłumaczył prof. Czupryniak, z inicjatywy prowadzonego przez ks. Arkadiusza Nowaka Instytutu Praw Pacjenta, powstała "Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą", dzięki której zwiększył się poziom świadomości społecznej na temat cukrzycy.

- Jestem od lat w swojej działalności społeczno-publicznej przekonany o tym, że wszelkie działania wspólne, szczególnie dotyczące troski o pewną grupę chorych, są o wiele lepsze i ważniejsze, niż działanie w pojedynkę - powiedział ks. Arkadiusz Nowak odbierając nagrodę.

Wręczając nagrodę Jerzemu Owsiakowi, prof. Czupryniak podkreślał, że zaangażowanie WOŚP w program udostępniania pomp insulinowych dla dzieci i młodzieży był akcją bezprecedensową na skalę europejską. Dodał, że działania WOŚP zmusiło władze naszego kraju do wprowadzenia tego leczenia.

Nagrody "Bene Melitus" trafiły do ks. Arkadiusza Nowaka i Jerzego Owsiaka
- To żona, która zajmuje się w Fundacji obszarem medycznym, przekonała mnie 7 lat temu, że może to być działanie wręcz rewolucyjne i przy okazji może dokonać się wiele pozytywnych zmian - tak się stało. Dzięki temu mogliśmy kupić 2,9 tys. pomp, stając się liderem światowym w leczeniu dzieci - mówił dziękując za nagrodę Jerzy Owsiak.

Przypominał, że kiedy program wyposażania w pompy insulinowe dzieci od lat 0 do 10 przejęło ministerstwo, środowisko diabetologiczne zapomniało o WOŚP. - Nie mieliśmy informacji zwrotnej od diabetologów i bardzo to przeżywaliśmy. Dowiedzieliśmy się o decyzji resortu z telewizji - mówił Jerzy Owsiak. Podkreślał, że WOŚP była w stanie niemal w 100 proc. sprostać zapotrzebowaniu na pompy insulinowe.

Jak informował prezes WOŚP, obecnie w ramach programu pomocy ciężarnym z cukrzycą zakupiono już 290 urządzań, a prof. Jacek Sieradzki przygotował 12 ośrodków, gdzie pompy zakupione przez Fundację czekają na kobiety w ciąży. Dodał, że WOŚP za cel tegorocznego Finału wybrała pozyskanie środków m.in. właśnie na zakup pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą w ciąży.

- Chcemy, żeby tych ośrodków było przynajmniej 17 - zapowiedział Jerzy Owsiak i dodał, że WOŚP jest w stanie zakupić tyle pomp, ile będzie potrzeba. - Tylko nie zapominajcie o nas - apelował Jerzy Owsiak, zauważając, że na działania związane z cukrzycą Orkiestra wydała w ciągu siedmiu lat już 25 mln zł.

Prosił o pomoc w zrealizowaniu celu, jakim jest stworzenie 17 ośrodków dla ciężarnych z cukrzycą. - Chodzi o lekarzy-diabetologów, którzy się podejmą przyjmowania tych kobiet i prowadzenia leczenia z pompą zakupioną przez Fundację - przekonywał Jerzy Owsiak.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Artykuły: Nagrody dla ks. Arkadiusza Nowaka i Jerzego Owsiaka
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Polecamy
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 24 stycznia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line