Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Patrycji


Mam na imię Patrycja. Na cukrzycę zachorowałam 1,5 roku temu. Był to październik 2002 r. (wykryto chorobę).

Objawy były takie jak u wszystkich, mianowicie: bóle głowy, pragnienie (w szkole na przerwach potrafiłam wypić nawet 1-1,5 litra wody, na przerwie 5 min.), nudności, senność, zmęczenie, bardzo mały apetyt - tak w ogóle nie miałam wcale, prawie nic nie jadłam. Piłam, a za chwilę musiałam zajmować łazienkę. Nie mogłam ugasić pragnienia. Czasami moja mama nie pozwalała mi w ogóle pić, ale mimo tego chodziłam bardzo często do łazienki, praktycznie co 10, 15 min. Chudłam i chudłam. Nie miałam na nic ochoty. Najchętniej mogłabym leżeć w łóżku i nic więcej nie robić. Czułam się fatalnie. Moczyłam się w nocy i wstydziłam się o tym powiedzieć domownikom. Koszmary w nocy były jeszcze takie, że również co 10 15 min musiałam chodzić do ubikacji. Miałam źle przeczucia jak i moja mama i siostra, że cos jest nie w porządku.

Te zdarzenia zaczęły się dziać po mojej grypie, choroba widocznie ujawniła tą inna chorobę.
Mama zaciągnęła mnie na sile na badania po tych wszystkich objawach. Po badaniu krwi okazało się iż mój poziom glukozy jest bardzo wysoki i grozi mi śpiączką cukrzycową. Lecz żeby to wszystko usłyszeć musiałam prosto z przychodni jeździć po lekarzach prywatnych. Najgorsze, że znalazłam tylko jednego w całym moim mieście Sochaczew.

Trafiłam dzięki cioci z Warszawy do szpitala, w którym ona pracuje. Trafiłam do słynnego szpitala na ul. Działdowskej. Tam zbadano mi ponownie poziom glukozy we krwi, który wynosił 557. Ale w tedy nie byłam jeszcze tego świadoma, że to jest dużo. Miałam dużo szczęścia. Trafiłam na bardzo milą i najlepsza doktor prowadząca.

W szpitalu przechodziłam szkolenia na temat cukrzycy, przez dwa tygodnie. Od czasu do czasu, no nawet jak mi się chciało to codziennie, wychodziłam pochodzić po ulicach warszawskiej dzielnicy Woli. Nie czułam się jak bym była w prawdziwym szpitalu, ponieważ w którym szpitalu można wychodzić na dwór na przepustki żeby sobie pochodzić. Nie chodziło się z pielęgniarkami lecz ze swoja rodzina.

Po jakimś czasie zbadano mi również poziom hemoglobiny. Wynosiła 11,5 (u zdrowego człowieka 5,5-6,5). Okazało się tym sposobem, że zachorowałam na cukrzyce gdzieś w czerwcu.

Po paru dniach kupiłam sobie własny glukometr, sama wstrzykiwałam insulinę z pena. Poziom cukru po tygodniu w miarę się ustabilizował. Cukrzyca się nie załamałam.

Po wyjściu ze szpitala cale moje dotychczasowe życie odmieniło się. Jadłam same zdrowe rzeczy. Nie opychałam się czipsami i dla własnego dobra zrezygnowałam z MC'Donalds. Wszystko sumiennie ważyłam itp. itd.

Cukrzyca mi już nie przeszkadza. Jestem na pompie insulinowej ponad 1 rok. O cukrzycy wiedza wszyscy moi rówieśnicy i traktują mnie normalne i troszczą się o mnie, wiedzą również wszyscy moi nauczyciele i tez SA bardzo wyrozumiali. Pomagają też czasami. Moi rówieśnicy jak widzą, że jestem blada to każą zbadać cukier, gdy jest za niski odraz ktoś idzie po jakiś osłodzony napój.
Jestem szczęśliwa.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Patrycja

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Patrycji
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line