Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!

Pogadajmy o cukrzycy z Katarzyną Gajewską - OGLĄDAJ NA ŻYWO od godz. 20.00!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Przygoda z cukrzycą


Moja przygoda z cukrzycą zaczęła się na kilka dni przed moimi 13 urodzinami. Wiedziałam co to jest cukrzyca, czym grozi nie leczona. Wiedziałam o niej bardzo dużo, bo mój tato ma cukrzyce typu 2. Co prawda nie mam stwierdzonej cukrzycy, ale insulinę biorę już od dłuższego czasu. Byłam przerażona perspektywą, że będę uwięziona pomiędzy wstrzyknięciami insuliny, a kolejnymi pomiarami cukru. Wtedy bardziej chyba potrzebowałam psychologa niż lekarza diabetologa. Moje cukry wahały się cały czas. Ale na urodziny wypuścili mnie do domu.

Potem jakoś leciało, a cukry były w miarę dobre. Ale z czasem przestałam przestrzegać diety, myślałam, że jak zjem tylko trzoszkę nic mi nie będzie, ale było. Znowu trafiłam do szpitala. Po trzech miesiącach pobytu w domu (Szpital to dla mnie nie nowość. Praktycznie od 1998 r. co rok jestem chociaż raz w szpitalu. Bo oprócz cukrzycy mam jeszcze kamienie na nerkach, i problemy z przyswajaniem mleka przez mój organizm.). W szpitalu lekarze zdecydowali się że najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie insulina. I tak biorę ją do dzisiaj. 4 jednostki codziennie rano.

Dalej nie mogę się pogodzić dlaczego akurat na mnie to wszystko spadło? Dlaczego np. Ci wszyscy złodzieje, mordercy, dlaczego oni są zdrowi? Czy tak wygląda Boska sprawiedliwość?

Od czasu kiedy moja wiedza na temat cukrzycy jest dużo większa, moje życie bardzo się zmieniło. I to nie pod względem zmiany trybu życia, ale moje myśli i czyny nie są już tak spontaniczne jak kiedyś......


[nie podpisano]

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Przygoda z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line