Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

SmartGuard - o jeden krok bliżej do sztucznej trzustki

źródło: opracowanie własne, dodano: 1 grudnia 2015 r.

30latekz640GSystem Minimed 640G wyposażony jest w nowoczesną i inteligentną funkcję, którą nazwano SmartGuard. W wolnym tłumaczeniu chodzi o inteligentną ochronę. Dzięki tej funkcji pompy insulinowej, przy jednoczesnym korzystaniu z ciągłego monitoringu glikemii, dostajemy dodatkową ochronę przed epizodami hipo i hiperglikemii.

Technologia SmartGuard stworzono w celu odwzorowania niektórych funkcji zdrowej trzustki. Wszystko po to, aby zapewnić zaawansowaną ochronę przed hipoglikemią. Na podstawie odczytów z czujnika glukozy system jest w stanie 30 minut wcześniej przewidzieć, że poziom glukozy obniży się. Reakcja systemu jest stanowcza - pompa automatycznie wstrzymuje podawanie insuliny. A gdy już wszystko powróci do normy i cukier zacznie nam wzrastać SmartGuard automatycznie wznowi podawanie insuliny. Sprytne? O tak, bardzo!


W systemie możemy skonfigurować kilka niskich poziomów na cały dzień, aby uzyskać zwiększoną ochronę wtedy, gdy tego najbardziej potrzebujemy. U mnie (przez całą dobę) został ustawiony górny próg na 180 mg/dl, natomiast dolny na 70 mg/dl. Mam włączone wszystkie powiadomienia i alarmy, aby w pełni korzystać z tej technologii. Pompa informuje mnie 15 minut przed wystąpieniem wysokiego cukru, przy wysokim cukrze (jak już osiągam zaprogramowaną wartość), a także informuje mnie o szybkim wzroście glukozy. Są też alarmy dotyczące hipoglikemii - system zatrzymuje podaż insuliny przed wystąpieniem niskiego cukru, powiadamia przed niskim cukrem i oraz jak cukier jest już niski. Otrzymuję także powiadomienie o wznowieniu podawania bazy - bo system jest w stanie sam taką bazą uruchomić!


(kliknij, aby powiększyć)

Alarmów sporo. Fakt, teraz znacznie częściej spoglądam na moją pompę. Oprócz sygnałów dźwiękowych, które są miłe dla ucha (to ważne :-) pompa także wibruje. Wszystko można zaprogramować w ustawieniach. Możemy mieć włączony tylko dźwięk, tylko wibrację lub i dźwięk i wibrację. Głośność alarmów także można ustawić. Teraz mam tak zaprogramowane, że gdyby nie wibracja, to pewno przespałbym alarmy w nocy. Ale system Minimed 640G nie pozwala o sobie zapomnieć. Dostępne jest także powiadomienie w formie migającej czerwonej diody. Ciekawa funkcja, szczególnie, gdy mamy wyciszone wszystkie alarmy, jesteśmy na ważnym spotkaniu, możemy spojrzeć na pompę i zobaczyć, że "coś tam mruga".

Odczytuję i zatwierdzam alarmy. Następnie mierzę poziom cukru na glukometrze Contour Plus Link 2.4. Odkąd zacząłem korzystać z systemu Minimed 640G i mam ciągły monitoring glikemii znacznie częściej sięgam po glukometr! I uważam to za plus, bo teraz moja cukrzyca jest lepiej kontrolowana. A jak już wspominałem miałem problem z mobilizacją do wykonywania pomiarów cukru. Więcej pomiarów = możliwość podjęcia stosownych decyzji = lepsze glikemie.


(kliknij, aby powiększyć)

Miałem już niejeden epizod hipoglikemii, przy której SmartGuard zadziałał perfekcyjnie. Przykład z nocy. O godzinie 2.25 pompa automatycznie zatrzymuje podawanie zaprogramowanej bazy. Ten alarm przesypiam. Nie budzę się i nie kontroluję poziomu cukru we krwi. Dopiero alarm o niskim poziomie cukru, o godz. 4.01, budzi mnie. Wskazanie na glukometrze 70 mg/dl. Sensor pokazuje 67 mg/dl. Przez półtorej godziny pompa była zatrzymana, dzięki temu ochroniło mnie to przed wystąpieniem silniejszej hipoglikemii. Działanie systemu SmartGuard na wykresie oznaczone jest pomarańczowym polem. Widać, że poziom cukru we krwi spada - system reaguje. Ochrona zadziałała, podczas gdy ja smacznie spałem. O godz. 4.19 SmartGuard notuje wzrost poziomu cukru i automatycznie wznawia podawanie bazy. Wow!

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Ania  IP: 79.191.65.xxx(2015-12-01 14:43:51)
Dla mnie cudownie, już zbieramy na to cudo:)Pozdrawiam.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - #30latekz640G: SmartGuard - o jeden krok bliżej do sztucznej trzustki
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 26 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line