Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Intensywny konferencyjny weekend i walka z cukrem

źródło: opracowanie własne, dodano: 13 grudnia 2015 r.

30latekz640GW piątek i w sobotę brałem udział w X jubileuszowej konferencji Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii w Ożarowie Mazowieckim. Oprócz uczestnictwa w bardzo ciekawych wykładach do moich obowiązków należała obsługa stoiska mojacukrzyca.org. Poziom cukru we krwi kontrolowałem nieco rzadziej, niż ma to miejsce w domu, ale dzięki monitoringowi system Minimed 640G zrobił część pracy za mnie.

Na początku musiałem rozstawić stoisko i przygotować wszystkie materiały. Znalazłem jednak chwilę, aby dokonać pomiaru cukru we krwi. Na glukometrze 137 mg/dl. Wynik w sam raz, bo naprzeciwko mnie znajdował się stół z cateringiem i pyszne kawałeczki różnego rodzaju ciast. No żal było nie spróbować. Oczywiście pamiętając o bolusie. Rozdawałem materiały na swoim stoisku i odwiedzałem stoiska innych firm, aby zapoznać się z ich aktualną ofertą.


(kliknij, aby powiększyć)

Uczestniczyłem także w wykładach na dużej sali konferencyjnej. Większość z nas pamięta, w takiej sytuacji, o wyciszaniu telefonu komórkowego. Teraz dochodzi do tego jeszcze jedno urządzenie - nasza pompa insulinowa. Zatem przestawiam opcje AUDIO na wibrację. Tylko wibrację, bez dźwięku. Nie chce wyłączać alarmów, bo przecież interesuje mnie monitoring cukru i informacja, jaki ten poziom jest. Teraz, podczas wykładów, czuję tylko delikatną wibrację przy pasku i mogę sprawdzić, co tam dzieje się w sprawie mojej cukrzycy.


(kliknij, aby powiększyć)

Przyszła pora na obiad. Obiad, gdzie o wszystkich wyliczeniach dotyczących wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych można zapomnieć. Tyle dobroci, tyle tego wszystkiego. Zatem nakładam trochę tego, trochę tego. Podaję oczywiście bolusa, jakże dużego! No, ale niestety, monitoring cukru jest bezlitosny. Trzy strzałki w górę, cukier rośnie, rośnie i wcale nie chce przestać rosnąć. Masakra. Czas na dodatkowy bolus - przedłużony. Walczymy z dużym, obiadowym cukrem!


(kliknij, aby powiększyć)

W piątek do domu dotarłem dopiero po godz. 22. Poszedłem spać w okolicach 2 w nocy. W sobotę wstałem przed 7, a z domu wyszedłem rano, koło 8. Następnie prosto z konferencji obrałem kierunek Kraków. No właśnie... o naszej pompie wcale zapomnieć nie można. Okazało się, że powoli zaczyna brakować insuliny w zbiorniku. Bateria także na wyczerpaniu. Zatem, w aucie, przystąpiłem najpierw do wymiany zestawu infuzyjnego, następnie do założenia nowej baterii. Warto wspomnieć, że system Minimed 640G oprócz zwykłej baterii AA (główne zasilane) posiada także dodatkową, wewnętrzną baterię, dzięki której nie następuje utrata danych podczas zmiany baterii. Ekran cały czas jest aktywny. Takie podtrzymywanie pracy urządzenia. Fajna sprawa.


(kliknij, aby powiększyć)

Ciężki weekend zakończony. Monitoring skończył mi się kilka godzin temu. Teraz nie wiem, jaki mam cukier na bieżąco. Siedzę, piszę tego posta, a pompa właśnie pika i wibruje. Ciekawe, co to za komunikat? Przecież na pewno nie o wzroście/spadku poziomu cukru. Patrzę... Utracony sygnał sensora. No tak, przed chwilą wyrwałem stare wkłucie. Monitoring wyłączam, a nowy założę na spokojnie już rano. Teraz padam.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Intensywny konferencyjny weekend i walka z cukrem
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 19 lutego 2020 r.

Zadaj pytanie on-line