Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Problem z nadajnikiem do ciągłego monitoringu glikemii

źródło: opracowanie własne, dodano: 1 lutego 2016 r.

30latekz640GWczoraj, w niedzielę, spotkała mnie dość niepokojąca sytuacja związana z nadajnikiem, tzw. muszelką, do ciągłego monitoringu glikemii. Po założeniu nowego sensora i podłączeniu nadajnika okazało się, że pompa insulinowa nie odbiera sygnału z muszelki. Próbowałem kilkukrotnie, różnymi metodami, niestety nic nie pomagało. Instrukcja obsługi także okazała się niezbyt pomocna. Dopiero pod wieczór udało mi się uruchomić nadajnik.

Życie z pompą insulinową to nie tylko życie kolorowe, pięknie i bez wahań glikemii. Raz na jakiś czas zdarzy nam się stłuczona fiolka z insuliną (pokazywałem zdjęcie w mediach społecznościowych), innym razem wyrwiemy wkłucie, jeszcze innym urwie nam się dren. Później skoki cukrów, niemiłe samopoczucie. A do tego jeszcze problemy natury technicznej.


(kliknij, aby powiększyć)

Właśnie wczoraj byłem dość mocno poddenerwowany, bo myślałem, że mój nadajnik po dwóch miesiącach odmówił współpracy. Jak zawsze przystąpiłem do zakładania nowego sensora. Nadajnik oczywiście leżał sobie w ładowarce gotowy do użytku. Rano w niedzielę założyłem sensor i tradycyjnie odpiąłem nadajnik od ładowarki. Muszelka zamrugała na zielono, sygnalizując, że jest gotowa do pracy. Nadajnik podpiąłem pod sensor, po czym znowu zielona dioda zasygnalizowała, że jest sygnał w sensorze i wszystko jest okey. Pompa rozpoczęła wyszukiwanie nadajnika. Szukała, szukała, szukała... i nie znalazła.

Kolejną próbę podłączenia nadajnika do pompy podjąłem po 3 godzinach. Odpiąłem nadajnik z sensora, podłączyłem go ponownie do ładowarki. Zaczekałem aż "wszystkie diody zgasną", co miało sygnalizować pełne naładowanie nadajnika. Niestety, znowu to samo. "Nie można znaleźć sygnału sensora. Odłączyć i ponownie podłączyć nadajnik, następnie wybrać przycisk OK. Sprawdzić, czy kontrolka nadajnika miga". Już wtedy byłem przekonany, że w poniedziałek konieczny będzie telefon na infolinię Medtronic i próba wyjaśnienia tej dziwne sytuacji.


(kliknij, aby powiększyć)

Po kolejnych nieudanych próbach, chociaż dioda na ładowarce tego nie sygnalizowała, pomyślałem sobie, że może warto wymienić baterię, paluszka AAA w ładowarce, i jeszcze raz naładować nadajnik. Niestety, te działania też nie pomogły.

Wieczorem studiowałem instrukcję. W szczególności dział poświęcony rozwiązywaniu problemów - "pompa nie może wyszukać sygnału sensora". Zalecano, aby sprawdzić, czy do pompy nie są podpięte dwa nadajniki (no skąd?), czy nadajnik umieszczony jest obok pompy (bliżej się nie dało), czy nie jest włączony tryb samolotowy (nie korzystałem z tego trybu, tryb oczywiście wyłączony), nadajnik jest całkowicie naładowany (myślę, że aż za dobrze). Kazano także umieścić pompę i nadajnik z dala od wszystkich urządzeń elektronicznych mogących powodować zakłócenia, takich jak telefony komórkowe i inne urządzenia korzystające z łączności bezprzewodowej. Wszystko zrobiłem tak, jak kazano. A pompa nadal nie widziała nadajnika, którego diody cały czas wskazywały na poprawną pracę.


(kliknij, aby powiększyć)

No i wpadł mi do głowy jeden pomysł. Co prawda nie opisany w instrukcji, ale jak się później okazało całkiem skuteczny. W pierwszej kolejności usunąłem dane nadajnika z pompy, czyli w "opcjach urządzeń" usunąłem ze spisu nadajnik. Muszelkę oczywiście znowu naładowałem w ładowarce i przeprowadziłem procedurę ponownego automatyczne wyszukiwania i łączenia urządzeń w systemie MiniMed 640G. Pompa, na szczęście, znalazła i rozpoznała nadajnik. Następnie, po raz kolejny tego dnia, połączyłem nadajnik z sensorem. Znowu zamrugało na zielono. W pompie wybrałem opcję uruchamiania nowego sensora. Poskutkowało. Urządzenie wykryło nadajnik i rozpoczęła się dwugodzinna inicjalizacja urządzenia. W nocy dokonałem pierwszej kalibracji. Nadajnik znowu ruszył i póki co sprawuje się poprawnie. Obyło się bez interwencji biura obsługi. Dobrze, że tak to się skończyło.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org(kliknij, aby powiększyć)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Problem z nadajnikiem do ciągłego monitoringu glikemii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 21 lutego 2020 r.

Zadaj pytanie on-line