Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Tryb samolotowy w systemie MiniMed 640G

źródło: opracowanie własne, dodano: 10 marca 2016 r.

30latekz640GWśród diabetyków z pewnością są osoby, które dużo podróżują, w szczególności samolotami. Inni korzystają z samolotów przy okazji wyjazdu na wakacje i odpoczynek lub w celach zawodowych. I czy tego chcemy czy nie z diabetykiem zawsze musi podróżować sprzęt cukrzycowy. Przede wszystkim peny lub pompa insulinowa, jeżeli takową posiadamy. W systemie MiniMed 640G zadbano o tzw. tryb samolotowy, który podczas lotu należy uaktywnić.

Tryb samolotowy jest przydatny wtedy, gdy korzystamy z ciągłego monitoringu glikemii. Powoduje tymczasowe wstrzymanie komunikacji bezprzewodowej z pompą. Korzystamy z tego trybu podczas podróży lotniczych, gdy personel samolotu wymaga wyłączenia urządzeń bezprzewodowych.

W trybie samolotowym wyniki z podłączonego glukometr Contour Plus Link 2.4 nie są przesyłane. W glukometrze funkcja bolusa zdalnego także jest nieaktywna. Odczyty z glukometru należy wprowadzać do pompy ręcznie. Nie wiem tylko, jak to ma się do tego, że glukometr jednak próbuje nawiązać takie połączenie. Czy nie należałoby także w glukometrze wyłączyć opcji wysyłania wyników? Instrukcja do glukometru milczy na temat podróży samolotem.


(kliknij, aby powiększyć)

Gdy mamy włączony tryb samolotowy pompa nie otrzymuje z nadajnika odczytów stężenia glukozy z sensora. Nadajnik gromadzi wszystkie odczyty i może zapisać nawet 10 godzin danych z sensora. Na pasku stanu pojawia się ikona trybu samolotowego.

Po wyłączeniu trybu samolotowego wznowienie komunikacji bezprzewodowej między pompą a nadajnikiem może potrwać do 15 minut. Jeżeli tryb był włączony przez maksymalnie sześć godzin komunikacja powinna wznowić się automatycznie. Jeżeli rozłączenie trwało dłużej należy wybrać opcję "podłączenia ponownie straconego sensora". Nadajnik prześle do pompy informacje pobrane z sensora w ciągu ostatnich 10 godzin.


(kliknij, aby powiększyć)

Ważna informacje ze strony internetowej firmy Medtronic: "Przed przejściem przez kontrolę należy powiadomić funkcjonariuszy o chorobie i przewożonych materiałach. Detektory metalu stosowane w portach lotniczych nie spowodują uszkodzenia pompy firmy Medtronic. W razie potrzeby należy poprosić o ręczne przeprowadzenie kontroli. Pompa nie powinna być prześwietlana przez urządzenie rentgenowskie stosowane do sprawdzania bagażu ani przez skaner całego ciała. Jeżeli zdecydujesz się na prześwietlenie skanerem całego ciała, musisz wcześniej odłączyć zestaw infuzyjny oraz usunąć pompę i system CGM (sensor i transmiter). Aby uniknąć konieczności usuwania urządzeń, poproś o alternatywną procedurę."

Tryb samolotowy okazał się również dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy musimy na pewien czas zostawić pompę z dala od nas. Przypomnę sytuację, gdy wybrałem się na basen. Pompa została w domu i bardzo, ale to bardzo dużo generowała alarmów informujących o utraconej komunikacji. Okazuje się, że tryb samolotowy byłby tutaj idealnym rozwiązaniem. Pompa na pewno siedziałaby wtedy cichutko.

PS. Jako uzupełnienie jednego z poprzednich wpisów o silikonowym etui Lenny dodam jeszcze, że pompa (z baterią i klipsem) wraz z tym niebieskim etui waży 179 gramów, o 19 gramów więcej niż w standardowym etui (160 gram). Niby niewiele, ale przyznam, że odczuwałem różnice nosząc pompę w tym śmiesznym etui. Wręcz pompa mi ciążyła. Po testach i opisie niebieskiego etui z Lennym wróciłem jednak do mojego czarnego, stylowego etui. Jest lżej.

A jakie Wy macie doświadczenia z lataniem z pompą insulinową?

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Tryb samolotowy w systemie MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 lutego 2020 r.

Zadaj pytanie on-line