Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!

Pogadajmy o cukrzycy z Katarzyną Gajewską - OGLĄDAJ NA ŻYWO od godz. 20.00!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Przegląd SG, czyli ujęcie poziomów cukru procentowo i na wykresie

źródło: opracowanie własne, dodano: 22 marca 2016 r.

30latekz640GW pompie insulinowej MiniMed 640G jest taka ciekawa opcja przeglądu SG. Skrót SG to nic innego jak stężenie glukozy mierzone przez sensor. Umożliwia wyświetlenie wykresu historii glukozy opracowanej na podstawie limitów górnych i dolnych, które sami określamy. Istnieje możliwość wyświetlenia informacji dotyczących jednego dnia, a także średnie wartości SG z wybranych dni. Daje to nam możliwość szybkiego wglądu na to, jak wyglądają nasze cukry.

Funkcja SG dostępna jest tylko w momencie korzystania z funkcji Sensor. Limity, które tutaj definiujemy mogą być różne od limitów powiadomień o wysokim i niskim stężeniu glukozy używanych przez sensor. Zmiana tych limitów nie wpływa na górny ani dolny limit stężenia glukozy.

W celu wyświetlenia przeglądu SG należy wejść w menu, następnie w historię i wybrać przegląd SG. Zostanie wyświetlony odpowiedni ekran z definiowanymi limitami, górny na 180 mg/dl i dolny na 70 mg/dl. Limity oczywiście można zmodyfikować, z tym, że limit dolny od górnego musi różnić się przynajmniej o 20 mg/dl. Następnie wprowadzamy liczbę dni do uśrednienia. Wybieramy 1 dzień lub więcej dni, z których będzie liczona średnia (maksymalnie 30 dni).


(kliknij, aby powiększyć)

Przeglądam moje wartości poziomów cukru we krwi z ostatnich 30 dni. Dolny limit ustawiam na 70 mg/dl, a górny na 180 mg/dl. Pompa sama wylicza średnie wartości. Urządzenie wskazuje dane z 20 dni. Przez tyle czasu byłem podpięty pod ciągły monitoring glikemii. Poniżej 70 mg/dl moje stężenie glukozy było średnio tylko przez 34 minut, co dało 3% czasu. Z kolei stężenie glukozy powyżej 180 mg/dl miałem średnio przez 4 godziny 46 minut, co dało 25% doby. W zakresie mieściłem się przez 72% czasu, tj. przez 13 godzin 35 minut.

Jeśli natomiast wybrano wyświetlanie jednego dnia z historii, wykres pokazuje, kiedy wartości SG znajdowały się powyżej albo poniżej wyznaczonych limitów lub mieściły się w tych limitach. Można ekran przewinąć w dół, aby zobaczyć, przez ile godzin oraz przez jaki odsetek czasu wartości SG były powyżej i poniżej wyznaczonych limitów oraz mieściły się między tymi limitami.


(kliknij, aby powiększyć)

Funkcja przeglądu SG wbudowana w pompie MiniMed 640G daje nam możliwość szybkiego sprawdzenia naszych wartości poziomów stężenia glukozy, zarówno na wykresie, jak i w ujęciu procentowym. Możemy analizować każdy dzień oddzielnie lub wyliczyć średnią z kilku dni. Szybko i bez użycia specjalistycznego oprogramowania mamy wgląd w wartości. Można pokusić się o analizę tych danych i wyciągnąć odpowiednie wnioski w samokontroli cukrzycy.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org(kliknij, aby powiększyć)(kliknij, aby powiększyć)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - #30latekz640G: Przegląd SG, czyli ujęcie poziomów cukru procentowo i na wykresie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line