Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Konserwacja i przechowywanie transmitera Guardian™ 2 Link

źródło: opracowanie własne, dodano: 12 kwietnia 2016 r.

30latekz640GSytuacja, że przestajemy korzystać z transmitera (nadajnika) do ciągłego monitoringu glikemii zdarza się z pewnością częściej niż "odstawienie" pompy insulinowej. Nie zawsze stać nas na to, aby jeden po drugim podłączać się do nowego sensora. Dobrze więc wiedzieć, jak prawidłowo oczyścić transmiter i jakie warunki należy spełnić, aby go prawidłowo przechowywać. Tylko to gwarantuje, że nasza "muszelka" nie ulegnie awarii.

Transmiter Guardian™ 2 Link jest jednym z elementów systemów ciągłego monitorowania glikemii firmy Medtronic. Muszelka połączona jest z czujnikiem glukozy i bezprzewodowo wysyła odczyty stężenia glukozy do pompy insulinowej MiniMed 640G. Urządzenie jest bardzo małe i lekkie, jego wymiary to 3,5 × 2,8 × 0,7 cm, a masa nie przekracza 7 gramów.

Transmiter wielkością przypomina monetę pięciozłotową, o doskonale gładkiej powierzchni. Guardian™ 2 Link idealnie przylega do ciała i nie tworzy wypukłości na ubraniu. Bezprzewodowe przesyłanie oznacza, że urządzenie działa dosłownie w każdym miejscu na ciele i pod dowolnym ubraniem. W warunkach ciągłego użytkowania przydatność transmitera do użycia wynosi około 12 miesięcy.


(kliknij, aby powiększyć)

Czyszczenie transmitera

Na transmiterze bardzo często zdarza się, że pozostają pozostałości po plastrach. Klej mocno przylega do sensora i potrzeba trochę wysiłku, aby muszelkę dokładnie oczyścić. Szczególnie wymagająca jest sytuacja, gdy oprócz zwykłego plasterka muszelkę zabezpieczamy dodatkowym plastrem. Ja właśnie tak robię. Sam malutki plasterek z sensora mi nie wystarcza. Nadajnik podatny jest na wyrwania, co w moim przypadku miało już miejsce. Dlatego też zawsze doklejam drugi, przeźroczysty plasterek bezpośrednio na podłączony transmiter z sensorem. To daje mi gwarancję, że wszystko będzie się trzymało i wytrzyma te 6 dni.

Do czyszczenia transmitera używam gaziki nasączone alkoholem. Te same, które używam do odkażania miejsc wkłucia. Zazwyczaj zużywam co najmniej dwa, a czasami i trzy gaziki, aby muszelkę dobrze oczyścić z kleju. Dobrze jest to zrobić od razu, żeby nasz nadajnik wyglądał przyzwoicie i przy następnym użyciu był elegancki.


(kliknij, aby powiększyć)

Przechowywanie transmitera

Po użyciu sensora do ciągłego monitoringu glikemii nadajnik (transmiter/muszelkę - te nazwy używane są zamiennie) należy oczyścić i podłączyć do ładowarki. Bardzo istotne jest, aby transmiter naładować przed kolejnym użyciem.

Jeżeli zamierzamy zrobić przerwę w korzystaniu z ciągłego monitoringu glikemii naszą muszelkę należy bezwzględnie trzymać wpiętą w ładowarkę. Nie może leżeć oddzielnie, ponieważ to spowoduje, że transmiter przestanie działać. Zatem, obowiązkowo ładowarka i nadajnik w nią wpięty. W przypadku, gdy nie korzystamy z CGM, raz w miesiącu należy wypiąć muszelkę z nadajnika, odczekać trochę i ponownie ją wpiąć do ładowarki. To zapewni dłuższą żywotność naszego transmitera.

Prawidłowe przechowywanie i konserwacja wszystkich urządzeń "cukrzycowych" jest niezwykle istotna. Warto o nie dbać i regularnie je czyścić. Mają przecież służyć nam przez lata. Sprzęt do najtańszych nie należy warto mu zapewnić dobrą opiekę kosmetyczną.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Konserwacja i przechowywanie transmitera Guardian™ 2 Link
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 19 lutego 2020 r.

Zadaj pytanie on-line