Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Ciekawy alarm na pompie insulinowej MiniMed 640G

źródło: opracowanie własne, dodano: 20 kwietnia 2016 r.

30latekz640GPolowałem na ten alarm już od dłuższego czasu. Ale jak to w nocy bywa, czasami po prostu go wyłączałem i nie pamiętałem, żeby zrobić zdjęcie w odpowiednim momencie. A alarm wydaje się bardzo ciekawy i może okazać się przydatny w jednym z tych przykrych momentów, gdy tracimy przytomność z powodu hipoglikemii.

W instrukcji do systemu MiniMed 640G znajdziemy na temat tego alarmu niewiele informacji, a jest to dość ważny alarm. Jest to alarm, który pojawia się w momencie, gdy ciągły monitoring glikemii informuje nas wielokrotnie o spadku poziomu cukru we krwi, a ze strony użytkownika nie następuje żadna reakcja (użytkownik nie reaguje na alarmy przez 10 minut). Rozlega się głośny sygnał dźwiękowy, a na ekranie pompy pojawia się napis "URZĄDZENIE MEDYCZNE WEZWIJ POGOTOWIE. MAM CUKRZYCĘ". Dobre i sensowne.

Dobre w momencie, jakbyśmy stracili przytomność z powodu hipoglikemii (oby nigdy się to nie stało) i podchodzi do nas drugi człowiek, spogląda na pompę insulinową i widzi taką informację. Oprócz opasek na rękę, czy też kart informacyjnych w portfelu taka informacja na wyświetlaczu pompy insulinowej powinna być dodatkowym zabezpieczeniem.

Ma to też aspekt psychologiczny. Jeżeli leżymy na ziemi, a ktoś np. potencjalny złodziej, chciałby zwędzić naszą pompę insulinową myśląc, że to wypasiony model telefonu komórkowego, w momencie jak zobaczy informację "urządzenie medyczne", myślę, że jest szansa na to, aby człowiek zastanowił się nad swoim zachowaniem i może akurat powstrzyma go to przed kradzieżą.


(kliknij, aby powiększyć)

Dobrze, że system MiniMed 640G zabezpiecza nas także w tak ekstremalnych sytuacjach. Jeżeli z jakiegoś powodu nie reagujemy na alarmy przez 10 minut włączają się dodatkowe, które powinny spowodować reakcję, jeżeli nie naszą, to kogoś z naszego otoczenia. Dobrze, że jest system MiniMed 640G.

PS. Przy testowaniu alarmu i robienia zdjęcia nikt nie ucierpiał i nie doznał ciężkiej hipoglikemii. Po prostu nie reagowałem na alarmy o hipo przez 10 minut (spałem).

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Ciekawy alarm na pompie insulinowej MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 lutego 2020 r.

Zadaj pytanie on-line