Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Newsletter
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Przez moją nieuwagę pierwszy klips do 640-tki uszkodzony

źródło: opracowanie własne, dodano: 26 kwietnia 2016 r.

30latekz640GJa to mam szczęście do tych klipsów. Przy korzystaniu z pompy insulinowej Paradigm VEO "załatwiłem" kilka klipsów do paska. Myślałem, że tym razem będzie lepiej, że mój nowy klips w systemie MiniMed 640G wytrzyma dłużej. A skąd! Od podpięcia do 640G minęło zaledwie pięć miesięcy, a ja już dałem radę mojemu nowemu klipsowi. Czy Wy też tak macie?

Pompę insulinową najczęściej noszą przypiętą do paska spodni. Wielokrotnie w ciągu dnia pompa jest więc odpinana, żeby sprawdzić co dzieje się z cukrem, czy też żeby zareagować na alarm. Nie liczyłem ile razy w ciągu doby sięgam po pompę, ale kilkanaście razy z pewnością. Okazuje się, że taki klips też ma swoją wytrzymałość i niestety wytrzymałość ta nie jest zbyt duża. Szczególnie dla takiej osoby jak ja, która wiele rzeczy robi zbyt gwałtownie. Niestety klipsy tego nie wytrzymują.

Pompę insulinową MiniMed 640G nosimy pionowo. Inaczej niż w przypadku poprzednich modeli, kiedy to ekranik był pod kątem 90 stopni. Zatem zerkając na ekranik pompy widzimy obraz obrócony "do góry nogami". Ciekawym rozwiązaniem byłaby możliwość obrotu ekranu o 180 stopni. Dzięki temu, bez odpinania pompy z paska można by zerknąć na ekran w prawidłowy sposób. Szkoda, że o tym nie pomyślano. Myślę, że mogłoby to być dobre ułatwienie i nie trzeba by za każdym razem odpisać pompy z paska.


(kliknij, aby powiększyć)

Klips zepsułem przy wsiadaniu do samochodu. Niestety, nie pierwszy raz. Możliwych powodów jest kilka: auto za małe, ja za duży, a do tego zahaczanie o części samochodu. Efekt gotowy. Klips pęknięty. Nie nadaje się do użytku. Czy Wam też zdarzyło się popsuć klips do pompy?

Warto przypomnieć, że ów klips jest również "otwieraczem" do pokrywy baterii. Skończyło się szukanie dodatkowego specjalnego kluczyka, czy też monety, która pomogłaby nam otworzyć pokrywę. Teraz mamy to zawsze przy sobie i niemal wszędzie możemy wymienić baterię na nową. I dobrze, bo 640G lubi duuuużo energii. O tym już pisałem wcześniej.


(kliknij, aby powiększyć)

Na szczęście jestem już szczęśliwym posiadaczem nowego klipsa (ACC-1599), dzięki czemu moja pompa nie musi podróżować w kieszeni spodni, a może być elegancko przypięta do paska. Wygodnie. Szkoda tylko, że ten ekranik jest do góry nogami. Ale z drugiej strony, czy ekranik ma nogi? :-)

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Przez moją nieuwagę pierwszy klips do 640-tki uszkodzony
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Polecamy
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 24 stycznia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line