Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Koronawirus i cukrzyca - przydatne informacje

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Po trzech miesiącach kolejna wizyta u diabetologa

źródło: opracowanie własne, dodano: 10 maja 2016 r.

30latekz640GCzas leci nieubłaganie. Dopiero co byłem na wizycie u lekarza, a tutaj przyszedł czas na kolejne spotkanie. Chociaż wizyta u specjalisty zawsze wiążę się z pewnego rodzaju stresem, tym razem czułem się w miarę spokojnie. I nawet słusznie, nie było tak źle. Oczywiście "dostałem po głowie" za dietę, a właściwie jej brak, a tak poza tym, to wyrównanie mojej cukrzycy nie jest najgorsze.

Podczas tej wizyty miałem wykonywane badanie poziomu hemoglobiny glikowanej z palca. Wynik otrzymuje się dosłownie w ciągu kilku minut. U mnie - 6,7% (na poprzedniej wizycie 6,6). Na podstawie danych z glukometru przewidywana wartość Hba1c wynosiła 6,8%. Cukry z ostatniego miesiąca na poziomie 147 mg/dl +/- 75. Wartości te pokrywają się także z ciągłym monitoringiem glikemii. Tutaj średnia odczytów z CGM wynosi 150 mg/dl +/- 57. Zatem wszystkie trzy wartości się zgadzają. W profilu dobowym wartości glikemii kształtują się od 40 do 230 mg/dl.


(kliknij, aby powiększyć)

W karcie informacyjnej diabetolog pisze: "glikemie - dość dobre, zmniejszenie chwiejności - dzięki nowej pompie i monitorowaniu glikemii. Nosi stale sensory, więcej zjada - wzrost zapotrzebowania na insulinę do 100 j." Fakt, to prawda. W ostatnim czasie odstawiłem też dodatkowy lek, który pomaga w walce z cukrzycą. Niestety jego koszty są znaczne, jednocześnie daje on dobre efekty i ułatwia wyrównanie cukrzycy. Poprosiłem diabetologa o ponowne przepisanie leku, bo przez jego brak wzrosło mi nieco zapotrzebowanie na insulinę i przybrałem kilka kilogramów - a z wagą muszę nieustannie walczyć.

Lekarz diabetolog zmodyfikował mi dawki bazowe i przeliczniki kalkulatora bolusów do posiłków. Nowe wartości, mam nadzieję, przyniosą dobry skutek w codziennym monitorowaniu cukrzycy. Otrzymałem wszystkie potrzebne recepty, zostałem pouczony o konieczności przestrzegania diety. Ustaliłem nowy termin wizyty, tym razem na początek sierpnia.


(kliknij, aby powiększyć)

Wizyta u diabetologa chyba u każdego diabetyka wywołuje lekki (a może czasem i duży) stres. Każdy z nas boi się oceniania i weryfikowania naszej samokontroli cukrzycy. Uważam jednak, że takie wizytą są konieczne i bardzo dużo dają. Lekarz fachowym okiem może spojrzeć na nasze poziomy cukrów, może wprowadzić modyfikacje i zmienić metody leczenia. Ja mam świetnego diabetologa, który poświęca sporo czasu i wysiłku na to, aby z moją cukrzycą było mi łatwiej. Dziękuję!

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Po trzech miesiącach kolejna wizyta u diabetologa
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line