Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Środa, 19 września 2018 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Zachowania negatywnie wpływające na stan stawów
dodano: 14 lutego 2017 r.

Czego nie robić, by cieszyć się zdrowymi stawami na dłużej.

Stawy to bardzo ważny element ludzkiego organizmu. Aby ich zdrowie zachować na dłużej, należy stosować się do kilku zasad. Ważny jest odpowiedni wysiłek fizyczny, zachowanie diety, a także troska o nieprzeciążanie stawów. Warto sprawdzić, co wspomoże stawy.

Ruch

Aby stawy pozostawały zdrowe na dłużej, należy zażywać odpowiedniej dawki ruchu każdego dnia. Istnieje również cały szereg aktywności fizycznych, które nieprawidłowo wykonywane przyczyniają się do kontuzji i negatywnie wpływają na stan stawów, również w późniejszym wieku. Obciążające ćwiczenia należy wykonywać pod okiem dobrego trenera, który będzie w stanie poprawić nawet niewielkie błędy. Mało osób zdaje sobie sprawę, że nawet popularne przysiady mogą niszczyć stawy kolanowe, szczególnie takie wykonywane z dodatkowym obciążeniem.

Z drugiej strony aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla długowieczności stawów. Większa aktywność stabilizuje połączenia kostne i pozwala na zmniejszenie odczuwania bólu. Do tego typu aktywności zaliczyć można ćwiczenie w wodzie, jogę, pilates, a także jazdę na rowerze. Brak rozgrzewki nie jest nigdy dobrym pomysłem. Aktywność jest zalecana także osobom już cierpiącym z powodu bólów stawowych. Wzmocnienie mięśni podziała równie dobrze na stawy.

Obciążenie stawów

Otyłość jest bardzo obciążająca dla stawów. W celu ich odciążenia należy schudnąć. Na dolegliwości związane z nieprawidłowym działaniem stawów skarżą się także osoby, których praca polega na stałym powtarzaniu podobnych ruchów. Do tego grona zaliczyć można na przykład fryzjerów, ale także osoby pracujące przed monitorem komputera. Przy pracy fizycznej, ale nie tylko, należy przestrzegać zasad BHP. Na stawy negatywnie wpływa noszenie torebki lub ciężkiej siatki tylko w jednym miejscu lub na jednym ramieniu. Palenie również bardzo negatywnie wpływa na stawy.

Zachowania negatywnie wpływające na stan stawów

Dieta

W przypadku problemów ze stawami, odpowiednia dieta ma olbrzymie znaczenie. Ale co tak naprawdę oznacza stwierdzenie: prawidłowa dieta? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wysoką zawartość w niej wapnia i witaminy D. A więc rezygnacja z produktów je zawierających to prosta droga do problemów ze stawami w przyszłości. Stawom pomoże biała dieta, czyli odpowiednio zasobna w białko, które stanowi podstawowy budulec chrząstki stawowej.

Warzywa i owoce to źródło antyoksydantów, które przeciwdziałają pojawieniu się w stawach zwyrodnień. Tak więc niewłaściwie skomponowana dieta, składająca się głównie z wysoko przetworzonych produktów to prosta droga do bólów stawowych, które zwłaszcza w okresie starości mogą powodować duże problemy, również z poruszaniem się. Dla stawów ważny jest kwas omega-3, dostępny przede wszystkim w rybach morskich. Należy unikać zakwaszenia organizmu, powstałego na przykład na skutek spożywania zbyt dużych ilości mięsa. Prowadzi ono do zwiększonego wydalania wapnia wraz z moczem.

O stawy należy dbać niezależnie od wieku. Unikanie negatywnych zachowań pozwoli na zwiększenie ich ruchomości, co jest szczególnie ważne w wieku podeszłym. Troska o zdrowe nawyki bezpośrednio przenosi się na kondycję stawów.

Spiropharm - sklep z suplementami na zdrowe stawy i mięśnie

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Marysia  IP: 83.7.86.xxx(2017-02-15 19:16:34)
Bardzo ciekawy artykuł, to prawda, trzeba się ruszać, schudnąć, lecz trudno jest ,bo jest tyle dobrych potraw, lecz , co się dla zdrowia nie robi, odstawia się taką żywność , która niekorzystnie wpływa na sylwetkę i oczywiście jest obciążeniem dla biednych stawów. A tak by się zjadło kawałek tłuściutkiego pieczonego mięska, placuszka słodziutkiego, bielutkiej pszennej bułeczki itd, a umysł kusi " zjedz kawałeczek, bo nie zaszkodzi" a potem cukier i tłuszcz rośnie w górę.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Zachowania negatywnie wpływające na stan stawów
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 19 września 2018 r.

Zadaj pytanie on-line