Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 15 listopada 2018 r. diabetyk24.pl
Eversense XL

Sklep dla diabetyków
Światowy Dzień Cukrzycy
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Peny

Toujeo® SoloStar®
źródło: Sanofi, dodano: 10 marca 2017 r.

Toujeo

Toujeo® SoloStar® jest jednorazowym wstrzykiwaczem zawierającym insulinę glargine 300 jednostek w mililitrze. Jeden pen zawiera 1,5 ml, czyli 450 jednostek insuliny. Jest to zmodyfikowana insulina, bardzo podobna do insuliny ludzkiej. Lek Toujeo® wykazuje stałe i długotrwałe działanie zmniejszające stężenie cukru we krwi. Przeznaczony jest do stosowania raz na dobę.

Toujeo SoloStar

Insulina glargine 300 jednostek/ml (Toujeo®) i insulina glargine 100 jednostek/ml (Lantus®) nie są biologicznie równoważne i dlatego nie można ich stosować zamiennie bez dostosowania dawki (oznacza to, że nie są to takie same leki i nie wolno ich zamieniać bez dostosowania dawki). Zamiana z jednego rodzaju terapii insuliną na inny powinna być dokonana jedynie z zalecenia lekarza. Zawsze należy stosować dawkę zaleconą przez lekarza.

Należy ściśle monitorować stężenie glukozy we krwi w okresie zamiany leczenia oraz w ciągu pierwszych tygodni leczenia nową insuliną. W celu uzyskania dalszych informacji należy skonsultować się z lekarzem.

Nie należy wykonywać żadnych przeliczeń dawki leku. Należy rozpocząć leczenie z użyciem dawki zapisanej przez lekarza na recepcie.

Toujeo SoloStar

Za pomocą wstrzykiwacza Toujeo SoloStar można wstrzyknąć jednorazowo dawkę insuliny od 1 do 80 jednostek z dokładnością do 1 jednostki. Okienko dawki wskazuje liczbę jednostek insuliny gotowych do wstrzyknięcia. Wstrzykiwacz Toujeo SoloStar został specjalnie zaprojektowany dla produktu leczniczego Toujeo, dlatego nie jest wymagane ponowne przeliczanie dawki. Produktu leczniczego Toujeo nie wolno pobierać z wkładu wstrzykiwacza SoloStar przy użyciu strzykawki, ponieważ może to spowodować ciężkie przedawkowanie.

Należy założyć nową sterylną igłę przed wykonaniem każdego wstrzyknięcia. Ponowne użycie igły powoduje zwiększenie ryzyka jej zatkania, co może skutkować podaniem za małej dawki lub przedawkowaniem.

Toujeo SoloStar


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Peny: Toujeo® SoloStar®
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 13 listopada 2018 r.

Zadaj pytanie on-line