Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. diabetyk24.pl
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

III Międzynarodowa Konferencja EVIDAS 2017: Witamina D
źródło: informacja prasowa, dodano: 8 sierpnia 2017 r.

EvidasO znaczeniu witaminy D i jej wpływie na organizm człowieka z punktu widzenia różnych obszarów terapeutycznych, już po raz trzeci, mówić będą eksperci z Polski i zagranicy podczas III Międzynarodowej Konferencji pt. "Witamina D - minimum, maximum, optimum" w dniach 22-23 września 2017 r. w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem European Vitamin D Association (EVIDAS).

Na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej zwraca się uwagę na działanie witaminy D i rolę, jaką odgrywa w zapobieganiu licznym chorobom. Tymczasem specjaliści zgodnie twierdzą, że znaczna część populacji ma zbyt niski poziom witaminy D, co może zwiększać ryzyko występowania wielu chorób cywilizacyjnych takich, jak: choroby nowotworowe, sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, schorzenia autoimmunizacyjne, zaburzenia metaboliczne, choroby infekcyjne wynikające z obniżonej odporności oraz zaburzenia neuropsychiatryczne.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę kontrowersje, które narastają wokół witaminy D i jej powszechnego stosowania, z uwagi na mnogość preparatów z witaminą D oraz jej intensywną promocję w mediach, niezwykle istotne jest zaangażowanie środowiska medycznego w dyskusję dotyczącą korzyści wynikających z działania witaminy D, jak również zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa jej stosowania.

Witamina D - minimum, maximum, optimum

- W związku z pojawiającymi się stale, solidnymi dowodami, które potwierdzają korzyści zdrowotne wynikające z regularnego zażywania witaminy D, rozpowszechnienie informacji na temat znaczenia tej ważnej, dla osób w każdym wieku, witaminy, jest niezwykle istotne. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na aspekty bezpieczeństwa związane z samodzielną - bez konsultacji z lekarzem - suplementacją tej witaminy, szczególnie u małych dzieci i u osób na nią nadwrażliwych - komentuje prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Płudowski z Zakładu Biochemii, Radioimmunologii i Medycyny Doświadczalnej Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego III Międzynarodowej Konferencji EVIDAS 2017.

I dodaje: - Mamy nadzieję, że obecność wybitnych ekspertów medycznych z Europy i Świata, podczas 3-ciej edycji Konferencji "Witamina D - minimum, maximum, optimum" poszerzy naszą wiedzę merytoryczną na temat znaczenia witaminy D w życiu każdego człowieka, poprzez prezentację doświadczeń i osiągnięć badawczych z całego świata.

Podczas tegorocznej Konferencji naukowo-szkoleniowej "Witamina D - minimum, maximum, optimum" organizowanej pod patronatem European Vitamin D Association (EVIDAS) w dniach 22-23 września 2017 roku w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, wybitni eksperci z Polski, Europy, Izraela, Kanady i USA będą dyskutować na temat działania witaminy D i jej znaczeniem dla zdrowia z punktu widzenia różnych obszarów terapeutycznych: pediatrii, kardiologii, ginekologii, dermatologii, reumatologii, endokrynologii, gastrologii itd.

prof. Michael F. HolickGościem specjalnym konferencji będzie prof. Michael F. Holick z Boston University Medical Center (USA), światowej sławy naukowiec i ekspert w dziedzinie endokrynologii, biofizyki i fotobiologii, który od 30 lat bada wpływ witaminy D na zdrowie. Ponadto jest autorem Amerykańskich wytycznych suplementacji witaminą D, rekomendowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Endokrynologiczne (Endocrine Society), a także współautorem rekomendacji suplementacji witaminy D dla społeczeństw Europy Środkowej.

Jako pierwszy zidentyfikował krążącą we krwi ludzkiej formę witaminy D w postaci 25-hydroksywitaminy D3. Następnie wyizolował i zidentyfikował aktywną postać witaminy D pod postacią 1,25-dihydroksywitaminy D3. Ponadto ustalił mechanizm syntezy witaminy D w skórze oraz pokazał, że jej ilość w organizmie związana jest z procesami starzenia, otyłością, szerokością geograficzną, porami roku, stosowaniem ochrony przeciwsłonecznej oraz pigmentacją skóry.

Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad Konferencją. Szczegółowe informacje, program Konferencji oraz warunki i rejestracja uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej III Międzynarodowej Konferencji "Witamina D - minimum, maximum, optimum": www.witaminad.waw.pl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XX Zjazd PTD w Lublinie


Konferencja Cukrzyca 2019
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: III Międzynarodowa Konferencja EVIDAS 2017: Witamina D
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Niedziela, 20 stycznia 2019 r.

Zadaj pytanie on-line