Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. diabetyk24.pl
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Świetny występ diabetyków na Tour de Pologne Amatorów!
źródło: na podstawie informacji z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, dodano: 11 sierpnia 2017 r.

Wystartuj w Tour de Pologne Amatorów 2017Diabetycy znakomicie poradzili sobie z wymagającą trasą i dystansem 67 km na Tour de Pologne Amatorów, który odbył się 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W skład drużyny wchodzili Maciej Głowacki - kapitan Drużyny, Dariusz Regulski, Ireneusz Ścięgaj - doświadczeni kolarze oraz młodzi i utalentowani uczestnicy Talent ID Camp Team Novo Nordisk Karolina Witek, Przemysław Kuświk oraz Paweł Wieczorek.

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zebrało ekipę, która wystartowała w Bukowinie Tatrzańskiej pod znakiem Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. Kapitanem zespołu został Maciej Głowacki, kolarz MTB oraz stypendysta Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Wyniki OPEN: Przemysław Kuświk - 18 miejsce, Maciej Głowacki - 36 miejsce, Irek Ścięgaj - 67 Paweł Wieczorek - 87, Darek Regulski - 484, Karolina Witek - 1611. W podsumowaniu drużynowym, które brało pod uwagę najlepsze trzy czasy drużyna diabetyków uplasowała się w pierwszej piątce! Gratulujemy!

Przede wszystkim dziękuje za wspólny wyścig i rywalizację. Myślę, że każdy dał z siebie wszystko, w końcu są 4 osoby w setce. Gratuluje każdemu osiągniętego wyniku indywidualnego. - powiedział po wyścigu kapitan Maciej Głowacki. W przyszłym roku powalczymy już o medal! - zapewnia Paweł Wieczorek.

"Promujemy ideę aktywnego stylu życia, jako najlepszego sposobu na oswojenie choroby." - podkreślił Mariusz Masiarek - Prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Warto przytoczyć też słowa Profesor Doroty Zozulińska-Ziółkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która też ma na swoim koncie występ w Tour de Pologne Amatorów w ubiegłym roku:

Z cukrzycy nie można się wyleczyć. Ale to nie oznacza, że powinniśmy się poddać i wyczekiwać końca. Za każdym razem doradzam swoim pacjentom, aby żyli aktywnie. Bo ten, kto choruje na cukrzycę, a jest aktywny, ma szansę na dłuższe i lepsze życie. Aktywność fizyczna jest integralną częścią leczenia cukrzycy. W przypadku cukrzycy typu 1 korzyści płynące z treningów dla aktywnych osób są nie do przecenienia, począwszy od lepszego wyrównania metabolicznego, a skończywszy na dobrostanie psychicznym. Co więcej, jak dowodzą badania przy właściwej kontroli schorzenia zmniejsza się też ryzyko hipoglikemii, którą do tej pory uważano za główne przeciwwskazanie do uprawiania sportu.

Tour de Pologne Amatorów to impreza towarzysząca Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 roku, a w inauguracyjnej edycji wystartowało około 700 uczestników. Dziś ich liczba zbliża się do dwóch tysięcy, dzięki czemu Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowym wyścigiem szosowym w Polsce. Daje on uczestnikom wyjątkową możliwość pokonania rundy królewskiego etapu Tour de Pologne BUKOVINA Resort - Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia rywalizują najlepsi zawodowi kolarze świata. Malownicze krajobrazy i kultowe podjazdy tj. Ściana BUKOVINA w Gliczarowie są zachętą samą w sobie. Dzięki atrakcyjnym nagrodom, wyjątkowej oprawie, wielkim gwiazdom i wspaniałej atmosferze Tour de Pologne Amatorów stał się prawdziwym świętem wszystkich miłośników kolarstwa.

Świetny występ diabetyków na Tour de Pologne Amatorów!

Wystartuj w Tour de Pologne Amatorów 2017


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XX Zjazd PTD w Lublinie


Konferencja Cukrzyca 2019
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Świetny występ diabetyków na Tour de Pologne Amatorów!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Niedziela, 20 stycznia 2019 r.

Zadaj pytanie on-line