Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Wtorek, 18 grudnia 2018 r. diabetyk24.pl
Bon 1000 zł do iSpot

Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Ile zapłacimy za insuliny, paski testowe i leki od 1 marca 2018 roku?
źródło: informacja własna na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia, dodano: 28 lutego 2018 r.

Miniterstwo Zdrowia


Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lutego 2018 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 marca 2018 roku. Ile teraz zapłacimy za insuliny, paski do glukometrów i leki doustne stosowane w cukrzycy? Sprawdź aktualne ceny leków!

Ceny insulin pozostają na niezmienionym poziomie. Zapłacimy za nie dokładnie tyle samo, co ostatnio. Nie czeka na nas żadna podwyżka, ani obniżka. Przypominamy, że od kilku miesięcy mamy do dyspozycji dwa nowe analogi krótkodziałające: Insulin Lispro Sanofi oraz Liprolog. Są to dużo tańsze odpowiedniki Humalogu. Warto się nimi zainteresować i zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

W cenach pasków testowych także bez większy zmian. Definitywnie żegnamy paski do glukometru Contour Link. Producent, firma Ascensia Diabetes Care, od dawna informowała o konieczności wymiany glukometru na nowy, współpracujący z pompa insulinowymi glukometr Contour Plus Link lub Contour Plus Link 2.4. Teraz, nawet jeżeli gdzieś w aptece jeszcze byłyby paski do Contour Link, to już nie kupimy ich w cenie ryczałtowej.

Zgodnie z naszą wcześniejszą informacją, na liście pojawiły się paski do nowego glukometru firmy Bioton S.A. o nazwie GensuCare. Za opakowanie zawierające 50 sztuk pasków osoby z cukrzycą typu 1 zapłacą 3,20 zł, natomiast w pozostałych typach cukrzycy opakowanie kosztować będzie 10,67 zł.

Ceny doustnych leków przeciwcukrzycowych zaprezentowano w tabeli.
Zmiany na liście "75+"

W wykazie bezpłatnych leków dla seniorów znajdzie się więcej kolejnych bezpłatnych leków. Zaktualizowany wykaz zawiera 1745 preparatów, na poprzednim wykazie znajdowało się ich 1657. Od 1 marca 2018 r. w wykazie bezpłatnych leków dla seniorów 75+ znajdą się doustne leki przeciwcukrzycowe z grupy limitowej 16.0 Doustne leki przeciwcukrzycowe - pochodne sulfonylomocznika zawierające substancje czynne: gliclazidum, glimepiridum, glipizidum refundowane dla pacjentów z cukrzycą oraz leki przeciwzakrzepowe z grupy limitowej 21.0, Leki przeciwzakrzepowe z grupy antagonistów witaminy K zawierające substancje czynne: warfarinum, acenocumarol refundowane we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji administracyjnej o objęciu refundacją i ustaleniu ceny urzędowej.

Liprolog


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XX Zjazd PTD w Lublinie


Konferencja Cukrzyca 2019
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Ile zapłacimy za insuliny, paski testowe i leki od 1 marca 2018 roku?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 18 grudnia 2018 r.

Zadaj pytanie on-line