Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Koronawirus i cukrzyca - przydatne informacje

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Wkrótce 1 Forum Nowoczesnej Diabetologii w Poznaniu

źródło: informacja od organizatora, dodano: 5 listopada 2018 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

W dniach 23-24 listopada 2018 w Poznaniu, odbędzie się po raz pierwszy Forum Nowoczesnej Diabetologii, wydarzenie o wyjątkowej formule, którego celem jest stworzenie warunków do konfrontacji całego środowiska naukowców, lekarzy, pacjentów oraz ich rodzin z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi współcześnie w diabetologii. Coraz bardziej innowacyjne rozwiązania stosowane chociażby w systemach monitorowania glikemii dają nam ogromne nadzieje na przyszłość, lecz jednocześnie wymagają ciągłego pogłębiania wiedzy i praktycznych umiejętności.

Na Forum składa się kilka elementów. Konferencja skierowana do środowiska naukowego i lekarzy, warsztaty przeznaczone dla członków zespołów terapeutycznych (lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz edukatorów), debata ekspertów w ramach Diabetes Innovations Days otwarta dla mediów i publiczności, podczas której zostaną nakreślone rozwiązania służące edukacji pacjentów i upowszechnianiu efektywnego wykorzystywania nowych technologii w leczeniu cukrzycy, oraz unikatowe Warsztaty dedykowane pacjentom, podczas których zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania technologiczne wspomagające chorych na cukrzycę w ich codziennym, aktywnym życiu.

Przez cały czas trwania Forum czynna będzie Strefa Nowych Technologii dla Diabetologii, ogólnodostępna przestrzeń, w której prezentowane będą najnowsze, innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość życia osób żyjących z cukrzycą i ich bliskich oraz wspomagające lekarzy w bardziej efektywnej opiece nad pacjentami. Strefa będzie również miejscem prezentacji międzynarodowej społeczności Nightscout oraz systemu nadzoru oraz sprawowania opieki nad osobami chorymi na cukrzycę.

1 Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędzie się dzięki współpracy z Katedrą i Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i objęte jest patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Forum jest również oficjalnym partnerem International Diabetes Federation, jako jedno z wydarzeń towarzyszących World Diabetes Day, którego główne obchody przypadają w tym roku 14 listopada.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Forum, a w szczególności w Warsztatach dla pacjentów zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia na stronie www.nowoczesnadiabetologia.pl, gdzie znajduje się formularz służący do bezpłatnej rejestracji. Warto z niej skorzystać już dziś, gdyż liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Forum odbędzie się w Poznań Congress Center, w pawilonie nr 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Wkrótce 1 Forum Nowoczesnej Diabetologii w Poznaniu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 kwietnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line