Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Ani


Nie będę pisać, że życie jest piękne, albo że z cukrzycą da się żyć (co powszechnie wiadomo). Faktem jest, że to życie jest trudniejsze niż u zdrowych ludzi. (ok przyznam się) Jestem załamana i chce mi się płakać. Nawet nie mam ochoty jechać do domu na święta. Już widzę jak moja mama mówi do wszystkich wujków i ciotek "Ania ma cukrzycę" a oni udając, że są przejęci patrzą na mój głupi uśmiech i myślą sobie jak dobrze że moich dzieci to nie spotkało (zresztą współczucie byłoby jeszcze gorsze, jestem zwolennikiem autoprezentacji pozytywnej).

Najchętniej zamknęła bym się w czterech ścianach i miała gdzieś wszystkich ludzi i cały świat. Wiem wiem wiem życie trzeba szanować bo podobno trzeba sobie na nie nieźle zasłużyć. Przeraża mnie tylko perspektywa samotności (zresztą jak pewnie większość osób). Nie będę pisać "nie wiem czy sobie poradzę" albo "boję się przyszłości" bo wcale tak nie jest. Poradzić sobie, wiadomo, że sobie poradzę (bo jaki to problem wstrzykiwać sobie insulinę i uważać co się je). Wkurza mnie tylko reakcja niektórych ludzi na tę chorobę "masz cukrzycę o jak mi przykro" albo to spojrzenie (czasami szczere) i wtedy człowiek jeszcze bardziej się pogrąża. Niech ktoś nie myśli, że chcę dokonywać jakiś zmian w ludziach dookoła w stosunku do mnie, dobrze wiem że powinnam zacząć od siebie. Od dna można się wysoko odbić. Widocznie tak musiało być. Mam zamiar równo sobie to olewać. Żegnam.

Ania

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Ani
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line