Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Pogadajmy o cukrzycy - OGLĄDAJ NA ŻYWO od godz. 20.00!

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Czytelnia

Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy

źródło: PZWL, dodano: 23 stycznia 2019 r.

"Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy", w otwarty sposób mówi o chorobie i o tym, co się z nią wiąże. Pokazuje możliwie wszystkie, realne sytuacje dnia codziennego, tak by móc sobie z nimi radzić i by cała rodzina po diagnozie szybko zaczęła normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem. Prezentuje stanowisko rodziców, ale również lekarza diabetologa, który aktywnie uczestniczy w życiu wszystkich rodzin cukrzycowych.

Dotyka nie tylko fizycznej sfery związanej z chorobą przewlekłą. Silnie porusza aspekt psychologiczny bo życie z cukrzycą, (często też dodatkowymi chorobami autoimmunologicznymi), jest dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym, nie tylko dla organizmu dziecka, ale całej rodziny.

Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy

Książka zawiera wskazówki, doświadczenia i sytuacje, które są, lub na pewnym etapie życia, będą bliskie. Poznasz ciekawostki i odpowiedzi na trudne pytania, które często zadają dzieci, a także porady jak radzić sobie z problemami, z którymi my, dorośli również się borykamy. Czytając, zrozumiesz co w cukrzycy jest ważne, jak uniknąć komplikacji w terapii i jak poradzić sobie z niesfornym, młodym buntownikiem.

Poradnik edukujący nie tylko rodziców i dzieci, ale też dla najbliższego otoczenia, w którym funkcjonuje mały diabetyk. Książka przydatna będzie również dla edukatorów diabetologicznych jako polecenie źródła wiedzy dla rodzin z problemem cukrzycy typu 1.

Książkę można nabyć w księgarni medycznej PZWL.

Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy

Karolina Klewaniec-Wypychacz

Autorka bloga cukromania.pl, edukator diabetologiczny, doradca żywieniowy, autorka bajek terapeutyczno - edukacyjnych dla dzieci, artykułów i tekstów dla portali internetowych oraz miesięcznika dla diabetyków. Pisze o cukrzycy, życiu z chorobami przewlekłymi a także o tym jak żyć zdrowo. Prowadzi spotkania dla Cukromaniaków (edukator społeczny w zakresie cukrzycy typu 1. i zagrożenia cukrzycą typu 2.). Mama Franka, u którego w 2012 roku w wieku 2 lat zdiagnozowano cukrzycę typu 1. a w 2017 roku (7 lat) celiakię.

Przemysława Jarosz-Chobot

Prof. dr hab. n. med., specjalista pediatrii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, kierownik Katedry Pediatrii, Kliniki Diabetologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii. Przewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego; członek Zarządu Głównego PTD; członek zespołu ekspertów i współautor krajowych PTD i międzynarodowych ISPAD zaleceń opieki diabetologicznej; członek Zespołu Zadaniowego PAN ds. oceny epidemiologii cukrzycy w Polsce i jakości statystyki publicznej w tym zakresie; członek Zespołu MNiSW do: Spraw Nagród Ministra dla Nauczycieli Akademickich; członek wielu Towarzystw Naukowych krajowych i międzynarodowych oraz komitetów naukowych wielu czasopism. Prof. Przemysława Jarosz-Chobot jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbyła liczne staże naukowe, kursy w krajowych i zagranicznych prestiżowych ośrodkach diabetologicznych, m.in. Erasmus University of Rotterdam (Holandia), WHO Epidemiological Course Cambridge (Wielka Brytania), Wright University, Dayton (USA). Pracuje w wielu krajowych i międzynarodowych zespołach naukowych (m.in. EUCADET - European Children and Adolescent Diabetes and Endocrine Trials network, Hvidore Study Group). Była i jest wykonawcą wielu krajowych i międzynarodowych grantów naukowych (m.in. NCBiR STRATEGMED TREGS, EURODIAB, EUBIROD, INTERPRET, INNODIA). Wykładowca na krajowych i światowych zjazdach naukowych, kursach, warsztatach. Ponadto od ponad 35 lat jest współorganizatorem corocznych krajowych i międzynarodowych obozów/kolonii dla polskich dzieci z cukrzycą, w tym z PAX Christi Kinderhulp w Holandii. Autorka ponad 370 publikacji naukowych oraz licznych popularno-naukowych i edukacyjnych materiałów dla pacjentów chorujących na cukrzycę.

Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Joanna  IP: 83.26.166.xxx(2019-01-29 22:41:47)
Miło czyta się takie artykuły ale nie mają one przełożenia na wiedzę lekarzy którzy ignorują cukrzycę i problemy z nią związane. Kazda moja wizyta na komisji ds orzekania o niepełnosprawności pcpr okupiona jest stresem i nerwami traktuje się mnie jak oszusta od 30lat choruje na cukrzycę lada powiązana z zanikidm tarczycy nadciśnieniem depresja itp ale specjalista wysokiej klasy drwi z. Mojej choroby koszmar. Może czasami warto wyedukowac tych ignorantow którzy twierdzą że jak nie mam powikłań to nic mi nie jest


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Czytelnia: Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 10 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line