Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

i-Port Advance w końcu dostępne w Polsce!

źródło: Diabetyk24, dodano: 28 stycznia 2019 r., aktualizacja: 24 kwietnia 2020 r.

Często pytacie nas o i-porty. Gdzie je kupić, czy nadal są dostępne, ile kosztują? W formie sprzed kilku lat już ich nie ma, ale uwaga, i-porty są i nadal można z nich korzystać! Jak to możliwe? Wszystko dzięki firmie Medtronic, która wypuściła na rynek i-port Advance. Teraz w sklepie Diabetyk24.pl czekają na polskich użytkowników. I-port to przerwa od dyskomfortu iniekcji.

i-Port Advance to wygoda i ulga dla osób, których terapia wymaga wielokrotnych iniekcji podskórnych (np. przy wykorzystaniu penów insulinowych). Dzięki i-Port Advance wystarczy raz na 3 dni zamontować port, kolejne iniekcje wykonasz już do portu. Dzięki temu ukłucie pojawia się tylko raz na 3 dni. O długości kaniuli 6 mm lub 9 mm. Pakowane po 2 lub 10 urządzeń. Opakowanie zawierające 2 urządzenia kosztuje 89,90 zł (44,95 zł za sztukę), natomiast opakowanie zawierające 10 urządzeń kosztuje 449,90 zł.

i-Port Advance dostępny jest w sklepie Diabetyk24.pl

i-Port Advance dostępne w Polsce!

Urządzenie i-Port Advance to port do iniekcji podskórnych, który łączy w sobie port iniekcyjny z urządzeniem pomocniczym do wprowadzania. Port iniekcyjny stanowi integralną część przyrządu do wprowadzania. Dostępne są dwa modele portów iniekcyjnych: o długości kaniuli 6 mm lub 9 mm. Pakowane po 2 lub 10 urządzeń. Urządzenie i-Port Advance to urządzenie sterylne, dostarczane w postaci złożonej, przeznaczone do jednorazowego użycia.

i-Port Advance dostępne w Polsce!

Wskazania do stosowania i-port

Port iniekcyjny i-Port Advance™ jest wskazany u pacjentów, którzy podają lub otrzymują dziennie wiele wstrzyknięć podskórnych leków przepisanych przez lekarza, w tym insuliny. Urządzenie to może pozostawać na miejscu przez maksymalnie 72 godziny, aby umożliwić przyjmowanie wielu wstrzyknięć bez dyskomfortu związanego z dodatkowymi wkłuciami igły. Urządzenie i-Port Advance można stosować u różnych pacjentów, w tym u dorosłych i dzieci.

i-Port Advance dostępne w Polsce!
i-Port Advance dostępne w Polsce!

Przeciwwskazania do stosowania i-port

 • Nie należy używać tego samego urządzenia i-Port Advance dłużej niż przez 72 godziny.
 • Nie należy podejmować prób ponownego założenia urządzenia i-Port Advance po jego używaniu.
 • Urządzenie i-Port Advance nie jest przeznaczone do stosowania z krwią lub produktami krwiopochodnymi ani takie jego zastosowanie nie jest wskazane.
 • Nie należy używać urządzenia i-Port Advance do celów innych niż wskazania określone przez lekarza prowadzącego.
 • Do wstrzyknięć do portu i-Port Advance nie należy używać igły dłuższej niż 5/16 cala (8 mm) ani grubszej niż 28 G.
i-Port Advance dostępne w Polsce!

Zalecenia

 • Uzyskać od lekarza instrukcje dotyczące rotacyjnej zmiany miejsc wprowadzenia.
 • Aby upewnić się, że dostarczanie insuliny w miejscu wprowadzenia jest odpowiednie, należy przeprowadzać badania stężenia glukozy we krwi zgodnie z zalecaniami lekarza.
 • Należy przeprowadzić badanie stężenia glukozy we krwi po upływie 1-3 godzin po wprowadzeniu i użyciu urządzenia i-Port Advance w celu upewnienia się, że dostarczanie insuliny przebiega zgodnie z oczekiwaniami oraz regularnie mierzyć stężenie glukozy we krwi.
 • Należy unikać zakładania i używania nowego urządzenia i-Port Advance przed położeniem się spać, chyba że istnieje możliwość sprawdzenia stężenia glukozy we krwi po upływie 1-3 godzin po wstrzyknięciu.
 • W razie wystąpienia niewyjaśnionego wysokiego stężenia glukozy we krwi, należy wyjąć i wyrzucić urządzenie i-Port Advance i zastosować nowe urządzenie w innym miejscu ciała, ponieważ miękka kaniula mogła ulec przemieszczeniu, zaciśnięciu lub częściowemu zablokowaniu. W razie, gdyby zalecane działania nie przyniosły rozwiązania problemu lub gdyby stężenie glukozy we krwi utrzymywało się na wysokim poziomie, należy skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym.
 • Po wprowadzeniu należy nałożyć z powrotem pokrywę na przyrząd do wprowadzania w celu jego bezpiecznego zutylizowania.
 • W sprawie dostępnych pojemników na ostre odpady należy skontaktować się z miejscową apteką.
i-Port Advance dostępny jest w sklepie Diabetyk24.pl

i-Port Advance w końcu dostępne w Polsce!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~jola  IP: 89.69.81.xxx(2019-02-04 19:44:46)
Tylko dla bogaczy


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: i-Port Advance w końcu dostępne w Polsce!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line