Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

#NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ

źródło: informacja własna na podstawie komunikatu Biura Komunikacji Społecznej NFZ

#NieCukrz, cukier szkodzi - Dzień Otwarty w OW NFZBlisko 2000 osób odwiedziło w sobotę, 26 stycznia br., Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach Dnia Otwartego "#NieCukrz, cukier szkodzi". To rekordowa liczba odwiedzających. W tym dniu specjaliści udzielili blisko 2 tysiące porad i wykonali ponad 1300 pomiarów cukru, wskaźnika BMI oraz poziomu masy tkanki tłuszczowej.

W trakcie dnia otwartego, można było między innymi skorzystać z porad dietetyka i edukatorów w zakresie cukrzycy, wykonać podstawowe badania w kierunku cukrzycy i skorzystać z pomocy w ich interpretacji, zmierzyć ciśnienie oraz określić BMI i poziom masy tkanki tłuszczowej. Do współpracy Oddziały Wojewódzkie NFZ zaprosiły specjalistów diabetologów, dietetyków, konsultantów ze stowarzyszeń, które udzielały porad i informacji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz szkodliwości nadużywania cukru i słodkich napojów.

W akcji udział wzięły lokalnej stowarzyszenia i organizacja pacjenckie, m.in. Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie, Fundacja Diabeciaki z Łodzi, Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy ze Śląska oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej.

Eksperci podkreślają, że w profilaktyce cukrzycy najistotniejsza jest prawidłowa, zbilansowana dieta, bez nadmiaru cukru i tłuszczu, bogata w warzywa i owoce, oraz oczywiście ruch. Zmiana stylu życia może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko cukrzycy. Osoby zagrożone cukrzycą powinny również regularnie się badać.

Ponadto w trakcie Dnia Otwartego pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia w całej Polsce udzielali informacji na temat karty Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tylko tego dnia wydano blisko 500 kart EKUZ.

NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ

NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: #NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line