Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Od teorii do praktyki. Podsumowanie katowickiej konferencji o cukrzycy

źródło: oprac. własne, dodano: 22 marca 2019 r.

Za nami VI Ogólnopolska Konferencja "Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki". Przez dwa dni, od 1 do 2 marca, w Katowicach ponad 300 osób, głównie lekarzy praktyków, dyskutowało na temat cukrzycy i chorób współistniejących. Konferencja odbyła się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a kierownikiem naukowym konferencji był prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek.

Ogólnopolska Konferencja "Cukrzyca: od teorii do codziennej praktyki" to, jak co roku już od 6 lat, wyjątkowe wydarzenie skierowane do lekarzy-praktyków. Wydarzenie corocznie organizowane jest przez Forum Media Polska Sp. z o.o. Uczestnicy konferencji zdobywają praktyczną wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystują w codziennej pracy z pacjentami. Prelekcje prowadzone są przez cenionych lekarzy diabetologów, którzy dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. Uczestnictwo w tym ciekawym spotkaniu naukowym to cenny wkład we własny rozwój.

VI Ogólnopolska Konferencja: Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki

Podczas konferencji poruszonych zostało wiele interesujących tematów: najnowsze zasady postępowania ze stopą cukrzycową, nowe technologie w monitorowaniu glikemii, aktualne wytyczne leczenia nadciśnienia wśród chorych na cukrzycę, profilaktyka i wskazówki terapeutyczne w hipertriglicerydemia u pacjentów z typem 2 cukrzycy, pacjenci cukrzycowi z depresją, dystymią czy zwykłym smutkiem, psychika chorych.

Nie zabrakło również forum przypadków klinicznych. Odbyła się wymiana doświadczeń wśród cenionych prelegentów, m.in.: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, dr med. Dominka Rokicka, dr med. Aleksandra Szymborska-Kajanek, dr med. Marta Wróbel.

Portal mojacukrzyca.org sprawował patronat medialny nad tym wydarzeniem. Kolejną edycję konferencji zapowiedziano na 6 i 7 marca 2020 roku, również w Katowicach.

Galeria zdjęćJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Od teorii do praktyki. Podsumowanie katowickiej konferencji o cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line