Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!

źródło: komunikat prasowy, dodano: 8 kwietnia 2019 r.

Fundacja Badań i Rozwoju NaukiNaukowcy Fundacji Badań i Rozwoju Nauki podczas aukcji charytatywnej fotografii spod mikroskopu zebrali 55224 zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup młynka kriogenicznego. Jest to urządzenie, które znacznie ułatwi i przyśpieszy dalsze prace nad biodrukowaniem tkanek i organów.

SZTUKA, NAUKA I BIZNES

Zainteresowanie aukcją charytatywną przerosło oczekiwania organizatorów. Wydarzenie zgromadziło nie tylko miłośników sztuki i pasjonatów nauki, ale także przedstawicieli środowiska biznesowego zaangażowanych w tworzenie innowacyjnych terapii medycznych. W licytacji dzieł sztuki spod mikroskopu wzięli udział pomysłodawcy i założyciele firmy Cellink, światowego prekursora w dziedzinie biodruku 3D. Zespół Fundacji zaprezentował wyniki swoich badań w niecodziennej formie, aby propagować osiągnięcia polskich naukowców i możliwości zastosowania druku 3D w nowoczesnej medycynie.

Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!

PIERWSZY NA ŚWIECIE PROTOTYP UNACZYNIONEGO NARZĄDU

14 marca naukowcy odnieśli jeszcze jeden sukces - jako pierwsi na świecie wydrukowali w technologii 3D prototyp bionicznej trzustki z układem naczyniowym. Jest to pierwszy krok milowy w procesie tworzenia funkcjonalnego bionicznego narządu. W tym roku zamierzają przeprowadzić badania na małych i dużych zwierzętach. Dzięki nim zdobędą niezbędną wiedzę na temat biologicznego zachowania biotuszu i bionicznej trzustki w żywym organizmie.

DRUK 3D OBIETNICĄ WSPÓŁCZESNEJ NAUKI

Biodrukowanie 3D to przyszłość współczesnej medycyny, która może odmienić życie wielu pacjentów. Naukowcy planują stworzyć nowoczesne zaplecze badawcze umożliwiające realizację kolejnych, innowacyjnych projektów w dziedzinie transplantologii. W laboratorium trwają intensywne prace wdrożeniowo-patentowe. Zespół Fundacji wkroczył w zaawansowany etap badań i poszukuje partnerów do współpracy przy komercjalizacji oraz wprowadzeniu na rynek swoich produktów.

Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki powstała w 2009 roku. Organizacja zajmuje się głównie działalnością edukacyjną i badawczą w zakresie nauk medycznych oraz biochemicznych. W ciągu 10 lat działania, Fundacja zrealizowała wiele imponujących projektów. Począwszy od pionierskich badań nad endoskopowym przeszczepianiem wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka, udział w opracowaniu teoretycznym zabezpieczenia medycznego dla misji załogowej na Marsa, przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Ogarnij cukier oraz badań pilotażowych nad ekspresją genów w cukrzycy, aż do podjęcia się wyzwania biowydrukowania w technologii 3D bionicznej trzustki. Inspiracją do założenia Fundacji była i jest działalność naukowa dr hab. med. Michała Wszoły, chirurga transplantologa, autora nowej metody mini inwazyjnego leczenia powikłanej cukrzycy - endoskopowego przeszczepienie wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka oraz współzałożyciela międzynarodowych platform multimedialnych do wymiany wiedzy medycznej: medtube.net i medizzy.com.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Cześć   IP: 37.248.213.xxx(2019-04-24 13:27:15)
Mafia farmaceutyczna czuwa. Tylko czekają żeby ukrecic łeb sprawie i projekt pójdzie do szuflady. Straszne to!!!!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Sukces Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Trwają prace nad biodrukowaniem!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line