Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!

Pogadajmy o cukrzycy z Katarzyną Gajewską - OGLĄDAJ NA ŻYWO od godz. 20.00!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Zbliża się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Lublinie

źródło: info. prasowe, dodano: 17 kwietnia 2019 r.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne

W dniach 16-18 maja 2019 roku Lublin będzie gospodarzem XX Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. To największe wydarzenie w polskim świecie diabetologii co roku gromadzi około dwóch tysięcy uczestników z całego kraju. Oprócz lekarzy wszystkich specjalizacji, zwłaszcza diabetologów, pediatrów i internistów, biorą w nim udział także pielęgniarki, psycholodzy, edukatorzy czy wreszcie sami diabetycy.

Zjazd Naukowy porusza tematykę niezwykle istotną i aktualną. WHO przewiduje, że w 2030 roku na świecie będzie żyło 360 milionów ludzi z cukrzycą i będzie to siódma główna przyczyna śmierci. Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku - ukazuje to jak szybko narasta problem tej społecznej i cywilizacyjnej choroby. Cukrzyca jest chorobą niezwykle podstępną. Dotknięci nią ludzie przez lata nie odczuwają żadnych jej symptomów.

Zbliża się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Lublinie

Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje od 2 do 2, 5 miliona osób, a blisko połowa z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy właśnie ze względu na brak objawów w początkowym okresie choroby. Według szacunków IDF do 2025 roku zachorowalność na cukrzycę w Polsce zwiększy się o 11-14 %. Wczesna diagnostyka, jak najszybsze podjęcie terapii i zmiana stylu życia mogą uchronić chorego przed bardzo ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią.

W tym roku na uczestników czeka ponad 100 wykładów i ponad 40 paneli naukowych, zaproszeni zostali również goście zagraniczni: Prof. Ralph A. DeFronzo (Texas) oraz Prof. Timothy Skinner (Kopenhaga). Jak co roku zaprezentowane zostaną osiągnięcia laureatów nagród konkursu na grant naukowy PTD a lekarze oraz naukowcy otrzymają szansę na przedstawienie wyników przeprowadzanych przez siebie badań i obserwacji.

"Funkcja gospodarza Zjazdu została powierzona Lublinowi po raz pierwszy. Pomysł organizowania Zjazdu w Lublinie powstał 10 lat wcześniej, a ludzie, którzy cały czas mi pomagali i byli oparciem w tworzeniu tego projektu współuczestniczą w jego organizacji. Metamorfoza miasta pod kątem logistycznym i turystycznym, jaka niewątpliwie miała miejsce w ciągu 10 lat spowodowała, że miasto będące teraz udanym połączeniem nowoczesności i tradycji może podjąć zadanie miasta-gospodarza Zjazdu PTD." - Dr. n. med. Piotr Dziemidok, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Zjazd poprzedzać będą warsztaty "Szkoła stopowa" przy PTD. Warsztaty inauguracyjne. XX Zjazd PTD” prowadzone przez Dr hab. n. med. Anna Korzon-Burakowską oraz Dr n. med. Piotra Dziemidoka - Kierownika Kliniki Diabetologii i Pracowni Stopy Cukrzycowej Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie.

Podczas Zjazdu zostanie przeprowadzony również kurs na temat diagnostyki i leczenia uzależnienia od tytoniu w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego patronatem honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W Komitecie Honorowym Zjazdu znajdują się: Minister Zdrowia - Łukasz Szumowski, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin, Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Prof. Andrzej Stanisławek, Prezydent Miasta Lublin - Krzysztof Żuk, Rektor UM w Lublinie - Prof. Andrzej Drop oraz Dyrektor Instytutu Medycyny Wsi - Dr hab. Lech Panasiuk.

Organizatorem Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, a za organizację odpowiada Bachleda Kongresy Eventy. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Więcej informacji na www.20ptd.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Zbliża się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Lublinie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 sierpnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line