Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Kasi


Cześć, nazywam się Kasia i mam 12 lat, na cukrzycę choruję od trzech. Objawami cukrzycy jakie miałam było to, że ciągle chciało mi się pić, bardzo schudłam i ogólnie bardzo źle się czułam. W chwili rozpoznania cukrzycy byłam z rodziną na wakacjach nad morzem. Tata zawiózł mnie do szpitala było już ze mną bardzo źle - miałam cukier 740. W szpitalu byłam aż trzy tygodnie, bo już w szpitalu czymś się zatrułam.

Gdy poszłam do szkoły na początku nie chciałam nikomu mówić o mojej chorobie, ale moja ówczesna wychowawczyni poinformowała o tym moją klasę. Denerwowało mnie bardzo gdy moi koledzy i koleżanki zadawali mi niezbyt mądre pytania (np. czy po nakłuciu igła zostaje w palcu). Po kilku miesiącach choroby przeszłam na pompę insulinową. Po jakimś czasie moje cukry bardzo się rozregulowały i zaczęłam bardzo bać się niedocukrzeń. Nie wiem jak i kiedy to się stało, ale zaczęłam robić bardzo dużo pomiarów i utrzymywałam się na bardzo wysokich poziomach. Jednak gdy pomyślałam o powikłaniach opamiętałam się.

Teraz sama się dziwię jak mogłam tak postępować i niszczyć sobie zdrowie. Jest już dużo lepiej, chociaż dalej robię więcej pomiarów niż powinnam i trochę obawiam się niedocukrzeń.

Niestety w poradni w której się leczę wciąż myślą, że ja jestem jakąś niemądrą histeryczką. Kiedyś usłyszałam też jak jakaś pielęgniarka mówiła na mój temat różne niemiłe rzeczy. Było mi wtedy naprawdę przykro. Myślę jednak, że teraz już wszystko będzie dobrze :)

Kasia

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Kasi
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 26 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line