Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Moje życie z cukrzycą


Nigdy nie traktowałam cukrzycy jako wroga, jako rodzaj kary od Boga. Akceptuje moją chorobę i to pozwala mi prowadzić normalne życie.

Miałam 10 lat kiedy zachorowałam, a właściwie kiedy dowiedziałam się o tym, ze jestem chora. Mieszkam w małym mieście i żaden z lekarzy nie potrafił mi pomóc. Moja mama usłyszała, że jestem anorektyczką, pomimo tego, iż nawet nie wiedziałam co to znaczy odchudzać się. Dopiero kiedy trafiłam zupełnie zakwaszona w stanie przedśpiączkowym do szpitala lekarze mi pomogli.

Od września 2004 leczę się przy pomocy pompy insulinowej. Żeby ją kupić musiałam poprowadzić akcję zbiorki pieniędzy. Wtedy tez przekonałam się jak wielu mam przyjaciół i że mam na kogo liczyć w trudnych sytuacjach.

Czasami sobie myśle, że razem ze mną choruje moja mama. Jest dla moim prawdziwym oparciem i najlepszą przyjaciółką. Wszystko przeżywa razem ze mną - każde nakłucie, każde niedocukrzenie, itd. Duchowo jest chora razem ze mną. Za to będę jej wdzięczna do końca życia, a nawet trochę dłużej ;)

Drodzy diabetycy - pamiętajcie proszę - nie traktujcie swojej choroby jako wroga. Jeśli jej nie zaakceptujecie nigdy nie będziecie mogli w pełni cieszyć się życiem i czerpać przyjemności z płynącej chwili. Gdyby nie moja cukrzyca ominęłoby mnie wiele dobrego. Trochę już się nacierpiałam, ale to nic. Uczę się życia. Jestem mądrzejsza i dojrzalsza.

Nie przejmuję się chorobą i chcę sięgać po złoto, po najlepsze. Bo wiem, że na to zasługuję.
Dziękuję, że przeczytaliście ten krótki tekst. Mam nadzieję, że skłoni on Was do refleksji na temat życia i sensu choroby.

Kamila

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Moje życie z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 26 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line