Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Poskromienie Cukrzycy: Szymon Łacheta zwycięzcą! Znamy wyniki konkursu

źródło: Dłuższe życie z cukrzycą, dodano: 6 listopada 2019 r.

Dłuższe życie z cukrzycą4 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu artystycznego pod hasłem "POSKROMIENIE CUKRZYCY", który został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą".

Konkurs plakatowy "POSKROMIENIE CUKRZYCY" adresowany był do studentów uczelni artystycznych w Polsce. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy w formie plakatu, który miał nawiązywać do tematu konkursu "POSKROMIENIE CUKRZYCY" i zwrócić uwagę na najgroźniejsze powikłania cukrzycy, takie jak udar mózgu czy zawał serca.

Mecenasem i przewodniczącym jury konkursu był Andrzej Pągowski - artysta grafik, autor plakatów zapowiadających sztuki teatralne. W jury zasiedli również: Anna Śliwińska - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Jerzy Magiera - portal mojacukrzyca.org oraz Aleksandra Rusin-Mieniewska z firmy Boehringer Ingelheim, która była inicjatorem konkursu.

"Parafrazując Szekspirowski tytuł "Poskromienie złośnicy" postawiliśmy pytanie: Jak POSKROMIĆ CUKRZYCĘ? I o odpowiedź poprosiliśmy studentów Akademii Sztuk Pięknych i kierunków artystycznych na uniwersytetach z całej Polski. Zależało nam, by powstały prace artystyczne, które zwrócą uwagę społeczeństwa i mediów na cukrzycę, a w szczególności na jej poważne konsekwencje" - mówi Aleksandra Rusin-Mieniewska, członkini jury konkursu.

Cukrzyca to choroba, która dotyka 3 mln osób w Polsce, z czego aż 30% osób nie wie, że choruje. Nadwaga, otyłość i brak aktywności fizycznej to główne przyczyny występowania cukrzycy typu 2, która dotyczy ponad 80% chorych. Niestety zapadają na nią coraz młodsze osoby. Cukrzyca prowadzi do wielu groźnych powikłań, wśród których są m.in. tak poważne choroby sercowo-naczyniowe jak udar mózgu czy zawał serca. Dlatego w ramach kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą" prowadzone są działania edukacyjne, które mają na celu zwiększanie wiedzy na temat samej choroby, tego jak jej zapobiegać i jak radzić sobie z nią na co dzień.

Zgłoszenia prac konkursowych docierały z całej Polski, łącznie przyjęto ponad 50 plakatów.

Decyzją jury nagrodę główną, bon podarunkowy w wysokości 3000 zł, otrzymał: Szymon Łacheta (Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, kierunek Grafika). Dodatkowo przyznano pięć wyróżnień, z nagrodami w formie bonów podarunkowych 1000 zł, dla: Joanny Mazur (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kierunek Grafika), Martyny Jakubowskiej (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Kierunek Grafika warsztatowa), Katarzyny Nachman (Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Artystyczny), Evy Pyshnyk (UMCS Lublin - Wydział Artystyczny, kierunek Grafik) i Karoliny Piotrowskiej (ASP Warszawa, kierunek Malarstwo).

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali prace konkursowe. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zwycięskie plakaty będzie można obejrzeć m.in. podczas obchodów tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy i innych wydarzeń edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Poskromienie Cukrzycy: Szymon Łacheta zwycięzcą! Znamy wyniki konkursu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 26 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line