Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Julki


Siemanko, mam na imię Julia i mam 16 lat. Od dwóch lat jestem chora na cukrzycę. Moja choroba jest moim życzeniem, a wszystko zaczęło się tak:

18-go kwietnia 2003 r. w wiadomościach, które codziennie oglądam wraz z rodzinką były podane informacje o insulinie, że ma zdrożeć itp. Nawet nie pamiętam jaki był powód, ale pokłóciłam się z mamą. Poszłam do kuchni zrobiłam herbatę, którą posłodziłam trzy łyżeczki wyjęłam ciasteczka i tak sobie popijając herbatkę pomyślałam : "żebym tak zachorowała na cukrzycę", chociaż wtedy o tej chorobie nie miałam zielonego pojęcia.

9-go maja znalazłam się w szpitalu w Białymstoku z wykrytą cukrzycą. Cukier miałam 650 mg/dl podłączyli mnie do kroplówek i tak leżałam niecałe dwa dni. Pamiętam jak dziś twarze rodziców, tata cały czerwony, mama ze łzami w oczach....

Wszystko było wspaniale do dnia 31-go lipca 2004r. wtedy to z jednym dniem moje życie straciło sens, bo odeszła mi najbliższa osoba.....moja mama. Po siedmiu latach choroby na raka, odeszła od nas.

Od tamtego czasu przestałam mierzyć cukry, zdarzało się że czasem nawet nie robiłam insuliny. Hemoglobinę miałam 13,8. Ostatnio leżałam w DSK w szpitalu w Białymstoku. Tam poznałam Marlenkę, ośmioletnią dziewczynkę, która co dopiero zachorowała na cukrzycę. Widziałam jej mamę, która była w szoku .Wtedy powróciły wszystkie wspomnienia związane z moją chorobą. Bardzo polubiłam Marlenę, wesolutka dziewczynka dzięki, której zrozumiałam, że nigdy nie jest za późno na poprawę....wystarczy chcieć. Po powrocie do domu wyciągnęłam wagę i teraz ważę posiłki, mierzę cukry nawet częściej niż trzeba. Tylko mam mały problem, bo uciążliwe strasznie jest dla mnie te codzienne kucie... myślałam o pompie insulinowej, ale no cóż mój tata nie ma, aż tylu pieniędzy aby pokryć cały koszt zakupu takiego sprzętu. Czasami gdy pomyślę, że znów muszę podać insulinę to po prostu nie chce mi się żyć! Może to głupie, ale tak właśnie jest najgorzej zawsze jest w szkole, gdyż chodzę tam na obiady.

Ale no cóż ciągle nie tracę nadziei, że może kiedyś w końcu doczekam tej pompy, o ile doczekam takiego dnia..

Jeśli chcecie porozmawiać to zapraszam bardzo, mój numer gg: 9389322

Julka

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Julki
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Reducan Diabet
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 26 maja 2020 r.

Zadaj pytanie on-line