Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Cukrzyca i ADHD - zobacz program "Akcja Edukacja" już teraz!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Akcja wypróbuj Dexcom G6 w cenie sensora została przedłużona do końca 2021 roku

źródło: info. własna, dodano: 1 lutego 2021 r.

Akcja WYPRÓBUJ DEXCOM G6 w cenie sensora została przedłużona do końca 2021 roku! Kupując sensor w jednym z wybranych sklepów Diabetyk24 możesz wypożyczyć transmiter na 10 dni bezpłatnie. Sensory dostępne są w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Kraków, Katowice i w Warszawie do wyczerpania zapasów.

Sprawdź i przekonaj się o zaletach Dexcom G6

Program testowania urządzeń Dexcom trwa w 10 placówkach na terenie całej Polski. Akcja została wydłużona do 31 grudnia 2021 roku. W wybranych placówkach Diabetyk24 można, wynająć za darmo transmiter G6 (obowiązuje ograniczona liczba, decyduje kolejność zgłoszeń). Wystarczy zapłacić 300 zł, czyli równowartość kosztu 1 sensora. W skład zestawu wchodzą:
  • 1 aplikator - po jednym dotknięciu wprowadza on niewielki czujnik pod skórę.
  • 1 czujnik/sensor - czujnik ciągle, w czasie rzeczywistym dokonuje pomiarów, używając bluetooth poziomu glukozy pod skórą i bezprzewodowo przesyła poprzez nadajnik dane do urządzenia wyświetlającego. Czujnik działa aż do 10 dni.
  • 1 nadajnik/transmiter - zaawansowane narzędzie działające do 3 miesięcy.

Czym jest Dexcom G6?

Dexcom G6 to system ciągłego monitorowania w czasie rzeczywistym poziomu glukozy (CGM-RT). Jest fabrycznie skalibrowany, w związku z czym nie są wymagane pomiary krwi z palca. W najnowszej odsłonie Dexcom G6 zaprojektowano na nowo automatyczny aplikator, który jednym kliknięciem w prosty sposób wprowadza sensor pod skórę. System Dexcom G6 wysyła odczyty poziomu glukozy do urządzenia lub odbiornika Dexcom co 5 minut. Z dodatkowych funkcji czujnik blokuje mający znaczenie kliniczne wpływ paracetamolu na notowane wyniki. Wyświetla ponadto ostrzeżenia dla stężenia 55 mg/dL za 20 minut, to pozwala przewidywać możliwość wystąpienia ciężkiej hipoglikemii. Ostrzeżenia w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika mogą być ustawione dla zarówno na noc, jak i na dzień.

Stosowanie w praktyce

System Dexcom G6 jest wskazany do stosowania dla pacjentów w wieku od 2 roku życia. Mogą go również używać kobiety w ciąży i w pełni kontrolować wysokie lub niskie poziomy glukozy. Preferowane są trzy części ciała do zamontowania systemu: górna część pośladków, tylna, górna część ramienia, oraz brzuch. Górna część pośladków jest stosowana najczęściej u dzieci od 2 do 17 roku życia. System współpracuje z 2 aplikacjami:
  • Dexcom Clarity - udostępnia dane lekarzowi, przesyła w czasie rzeczywistym regularne raporty. Wystarczy, że użytkownik tylko raz połączy się z daną kliniką.
  • Dexcom Follow - użytkownik może udostępnić dane o swojej glikemii, maksymalnie 5 obserwatorom. W przypadku sytuacji nagłego spadku glukozy i braku reakcji pacjenta, pozostali mogą podjąć niezbędne kroki, być w kontakcie i wspomóc w razie potrzeby.

Lista placówek w programie Dexcom

  • Warszawa - Wola, ul. Wolska 50A pawilon 2C
  • Warszawa - Szpital Pediatryczny, ul. Żwirki i Wigury 63a (pierwsze piętro)
  • Warszawa - Centrum Zdrowia Dziecka, Aleja Dzieci Polskich 20 (łącznik Ł7, dojście niebieską linią od wejścia głównego)
  • Warszawa - Instytut Diabetologii, ul. Racławicka 129 2U
  • Kraków, ul. Mikołaja Kopernika 22 lokal 7 (w oficynie)
  • Poznań, ul. Jeżycka 43
  • Gdańsk, ul. Dębinki 7a lok. 1a
  • Katowice - Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, ul. Medyków 16
  • Wrocław - Klinika Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego, ul. Chałubińskiego 2a
  • Łódź - vis a vis SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny - Uniwersyteckie Centrum Pediatrii, ul. Pankiewicza 15

Chcesz kupić przez Internet?

* Jeśli alerty dotyczące poziomu glukozy i odczyty z G6 nie odpowiadają objawom i symptomom, do podejmowania decyzji dotyczących leczenia cukrzycy należy użyć również glukometru.

Wymaga połączenia internetowego i aplikacji Dexcom Follow


Akcja wypróbuj Dexcom G6 w cenie sensora została przedłużona do końca 2021 roku


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama





Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!




Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Akcja wypróbuj Dexcom G6 w cenie sensora została przedłużona do końca 2021 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 10 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line