
Jak to wszystko działa?
Każdy uczestnik bezpłatnie otrzymuje od zespołu urządzenie Diabdis służące do transmitowania wyników glikemii oraz współpracujący z nim glukometr, do którego paski są w pełni refundowane. Diabetycy mogą przesyłać swoje wyniki na platformę https://wyniki.diabdis.pl oraz na aplikację na smartfony - za pośrednictwem urządzenia Diabdis, które po podłączeniu bezobsługowo przenosi wyniki w ok.30 sek. Dzięki temu z programu korzystają nawet osoby starsze.
Uczestnicy programu zyskują nie tylko bezpłatny dostęp do platformy analizującej ich stan zdrowia, ale też kontakt z grupą specjalistów. O każdej porze dnia cukrzycy mogą zasięgnąć darmowej porady diabetologa, dietetyka, edukatorki cukrzycowej, czy nawet psychologa. Można się z nimi skontaktować w dowolny sposób: telefonicznie, mailowo, przez sms lub przez komunikatory dostępne online.
Dodatkowo automatycznie uzupełniający się dzienniczek glikemii online, można wydrukować lub przesłać mailowo do swojego lekarza prowadzącego.

Dlaczego warto?
Dzięki możliwości profesjonalnej analizy poziomu cukru można w łatwy sposób ustabilizować jego wahania, czy dopasować odpowiednią dietę. Daje to długoterminowe efekty i pozwala uniknąć tragicznych w skutkach powikłań cukrzycowych, do których zaliczyć można utratę wzroku, czy amputacje stóp.
Kto może wziąć udział i jak się zgłosić?
Z programu Diabdis mogą korzystać chorzy na cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2 - ze wskazaniem na osoby będące insulinoterapii. W projekcie mogą brać udział zarówno osoby pełnoletnie, jak i dzieci zgłoszone przez swoich opiekunów.
Aby skontaktować się z zespołem Diabdis wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się na www.diabdis.pl, zadzwonić na infolinię 22 307 37 87 lub zajrzeć na facebook’owy profil www.facebook.com/diabdis.
Badania potwierdziły, że Diabdis realnie wpływa na poprawę wyników. Kto dołączy do 95% zadowolonych użytkowników?
