Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Glukometry

Nowy glukometr Contour Plus Link. Różnice z Contour Plus Link 2.4

źródło: Ascensia Diabetes Care na zlecenie mojacukrzyca.org, dodano: 25 maja 2017 r.

Ascensia Diabetes Care

Optymalne dawkowanie insuliny jest jednym z kluczowych elementów w terapii osobistą pompą insulinową. Dowiedz się, jak w praktyce pomaga w tym nowy system Contour® Plus Link oraz czym różni się on od dostępnego na rynku od przeszło 3 lat systemu Contour® Plus Link 2.4.

Współpraca z pompami insulinowymi firmy Medtronic [1]

W Zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego z 2017 roku znajduje się następująca rekomendacja: "Pompy insulinowe, w przypadku których istnieje dedykowany glukometr stanowiący element systemu, powinny być z nim dystrybuowane."

Glukometr Contour PLUS LINK

Glukometr Contour® Plus Link, stosowany w samokontroli cukrzycy, umożliwia pacjentowi automatyczne przesyłanie wartości glikemii do kalkulatora bolusa, znajdującego się w pompie insulinowej firmy Medtronic[1]. Eliminuje to błędy, które zdarzają się podczas ręcznego wprowadzania wyniku oraz pomaga w obliczeniu optymalnej dawki insuliny okołoposiłkowej do korekty. Oba urządzenia tworzą zintegrowany system, zapewniający pełny obraz leczenia.

Pacjent może również użyć glukometru Contour® Plus Link dokładnie w ten sam sposób, jak urządzenia CareLink® USB i za jego pośrednictwem przesłać dane z pompy i/lub glukometru bezpośrednio do programu CareLink® Personal firmy Medtronic. Zapewnia to znaczną oszczędność czasu zarówno dla pacjenta jak i lekarza.

Nowy glukometr Contour® Plus Link współpracuje z refundowanymi paskami testowymi Contour® Plus i spełnia wymogi obowiązującej normy ISO 15197:2013/EN ISO 15197:2015[2], zapewniając dokładne i precyzyjne pomiary glikemii. Jest to szczególnie istotne w terapii z zastosowaniem osobistej pompy insulinowej, ponieważ pośrednio przekłada się nie tylko na optymalne skalkulowanie dawki insuliny, ale również na prawidłową kalibrację systemu Ciągłego Monitorowania Glikemii.

Glukometr Contour PLUS LINK

Ważne cechy nowego glukometru Contour® Plus Link

Oprócz integracji z pompami insulinowymi firmy Medtronic nowy glukometr ma również wiele praktycznych zalet, istotnych dla pacjenta. Po włożeniu paska testowego i naniesieniu kropli krwi (mała próbka - 0,6 mikrolitra) pomiar wykonywany jest w ciągu 5 sekund. Jeśli podana próbka była niewystarczająca, Pomiar Drugiej Szansy umożliwia uzupełnienie jej na tym samym pasku testowym w ciągu 30 sekund. Pozwala to ograniczyć zużycie pasków testowych oraz chroni przed ponownym nakłuciem opuszki palca.

Contour® Plus Link wygląda nowocześnie, ma czytelny ciekłokrystaliczny wyświetlacz oraz podświetlany port paska testowego, co ułatwia wykonywanie pomiaru przy słabym oświetleniu lub w nocy. Nie korzysta z tradycyjnych baterii, tylko z baterii akumulatorowej, którą możemy naładować, wykorzystując zwykłą ładowarkę sieciową lub port USB w komputerze.

Pomiary stężenia cukru na urządzeniu oznaczane są jako na czczo, przed posiłkiem lub po nim. Można wyświetlić trendy, wartości średnie, ustawić limity wysokie i niskie, przy których glukometr zasygnalizuje przekroczenie danego wskazania, oraz ustawić wartości docelowe glikemii. Pacjent może również wybrać opcję przesyłania wyniku do pompy insulinowej. W zależności od wybranego trybu, glukometr zawsze wynik wyśle, zapyta, czy ma to zrobić lub nie będzie wysyłał.


Na rynku dostępne są dwa glukometry, łączące się z pompami insulinowymi firmy Medtronic: Contour® Plus Link oraz Contour® Plus Link 2.4.

Podstawowe różnice między nimi oraz rodzaje pomp, z którymi współpracują, ilustruje poniższa tabela:

Różnice Contour PLUS LINK i Contour PLUS LINK 2.4

Contour® Plus Link 2.4 zapewnia łączność z najnowszą, dostępną na naszym rynku, pompą MiniMed® 640G firmy Medtronic. Z uwagi na jej specyfikę, glukometr zapewnia automatyczną synchronizację zarówno z pompą, jak i daty oraz godziny na obu urządzeniach. Wystarczy umieścić je obok siebie i wybrać właściwą opcję. Glukometr Contour® Plus Link należy natomiast zsynchronizować z pompą manualnie, zgodnie z dołączoną do niego, skróconą, ale bardzo czytelną instrukcją obsługi. Należy również pamiętać o ustawieniu identycznej daty i godziny w pompie oraz glukometrze. Ma to znaczenie przy interpretacji wyników w programie CareLink®.

Contour® Plus Link 2.4 pozwala na wysyłanie bolusa do pompy "zdalnie" z poziomu menu glukometru. Możemy powiedzieć, że jest tym samym "pilotem do pompy". To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od pacjenta wykonywania dodatkowych czynności na drugim urządzeniu.

Więcej o glukometrze Contour® Plus Link 2.4

Sposób dystrybucji glukometrów Contour® Plus Link i Contour® Plus Link 2.4

Pacjenci, którzy po raz pierwszy mają podłączaną pompę firmy Medtronic, powinni wtedy otrzymać glukometr Contour® Plus Link lub Contour® Plus Link 2.4. Ci, którzy posiadają odpowiednią pompę Medtronic, a nie mają glukometru Contour® Plus Link, mogą takowy otrzymać w swoim ośrodku pompowym.

Glukometr Contour PLUS LINK

Informacje kontaktowe

Wszelkie pytania związane z oprogramowaniem CareLink® Personal i CareLink® Pro oraz z obsługą pomp insulinowych powinny być kierowane pod numerem infolinii firmy Medtronic:
tel. 22 46 56 987 lub 801 080 987
www.pompy-medtronic.pl
www.carelink.minimed.eu

Wszelkie pytania na temat glukometrów Contour® Plus Link lub Contour® Plus Link 2.4 można kierować pod numerem bezpłatnej infolinii firmy Ascensia Diabetes Care Poland:
tel. 800 999 090 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-20.00)
infolinia@diabetes.ascensia.pl

Przypisy:
1. Glukometr Contour® Plus Link współpracuje z pompami insulinowymi firmy Medtronic z serii Paradigm®, modele: MiniMed® Veo™, MiniMed® Real-time (722), MiniMed® Paradigm® (715).
2. Dokładność glukometru Contour® Plus Link spełnia wymóg normy ISO (norma ISO 15197:2013/EN ISO 15197:2015) dopuszcza granicę błędu na poziomie +/- 15 mg/dl przy stężeniu glukozy <100 mg/dl lub +/- 15% przy stężeniu glukozy większym lub równym 100 mg/dl).


Glukometr Contour PLUS LINK


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Glukometry: Nowy glukometr Contour Plus Link. Różnice z Contour Plus Link 2.4
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line