Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Glukometry

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

źródło: Ascensia Diabetes Care, dodano: 10 czerwca 2016 r., aktualizacja: 23 marca 2017 r.

Ascensia Diabetes CareCoraz większa liczba pacjentów korzysta ze smartfonów i aplikacji dotyczących zdrowia.1 System monitorowania stężenia glukozy we krwi (BGMS) CONTOUR PLUS ONE obejmuje prosty w stosowaniu, inteligentny glukometr z funkcją łączności bezprzewodowej, który komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem łącza Bluetooth. Glukometr CONTOUR PLUS ONE przekazuje do aplikacji mobilnej CONTOUR Diabetes wyniki pomiarów stężenia glukozy we krwi.

Aplikacja ta zbiera, zapisuje i analizuje wyniki pomiarów stężenia glukozy we krwi otrzymane z glukometru. Umożliwia to identyfikację schematów i trendów dających odpowiedni kontekst i informacje ułatwiające leczenie cukrzycy. Aplikacja pozwala dodać inne informacje do pomiarów wykonanych na glukometrze, zapewniając w ten sposób pacjentowi dokładniejsze informacje na temat jego stanu, co z kolei może mu ułatwić podejmowanie właściwych decyzji dotyczących leczenia.

Korzyść ze stosowania glukometru CONTOUR PLUS ONE w połączeniu z aplikacją CONTOUR Diabetes polega na możliwości analizy schematów i trendów, dzięki czemu pacjenci z cukrzycą mogą zrozumieć w jaki sposób ich codzienne zachowania wpływają na stężenie glukozy we krwi. Dzięki temu mogą się dowiedzieć więcej o swojej cukrzycy i podejmować odpowiednie decyzje dotyczące jej leczenia.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Aplikacja analizuje wyniki pomiarów, także wysyła ostrzeżenia o krytycznie wysokich i krytycznie niskich wynikach. Aplikacja umożliwia wygenerowanie raportu ze swoich wyników i przesłanie go lekarzowi, w celu omówienia rezultatów w trakcie wizyty lekarskiej.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE jest łatwy w obsłudze, przyjazny dla użytkownika i charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru stężenia glukozy we krwi2; może być też stosowany bez połączenia z aplikacją CONTOUR Diabetes. Dzięki prostocie systemu glukometr CONTOUR PLUS ONE nadaje się do stosowania przez wszystkich pacjentów z cukrzycą, którzy samodzielnie mierzą sobie stężenie glukozy we krwi. Z kolei łatwe w stosowaniu funkcje aplikacji CONTOUR Diabetes umożliwiają każdemu pacjentowi z cukrzycą kontrolowanie choroby za pośrednictwem smartfona.

System CONTOUR PLUS ONE otwiera nową erę w podejściu do leczenia cukrzycy. Dzięki łatwemu w obsłudze systemowi duży odsetek pacjentów z cukrzycą może korzystać z technologii za pośrednictwem smartfona.

Aplikacja CONTOUR Diabetes będzie w przyszłości rozwijana i uzupełniana o nowe funkcje pomagające pacjentom z cukrzycą w jej leczeniu w inteligentniejszy sposób.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Charakterystyka glukometru CONTOUR PLUS ONE

Glukometr CONTOUR PLUS ONE jest inteligentnym glukometrem z funkcją łączności bezprzewodowej. Należy do rodziny glukometrów CONTOUR PLUS ONE. Cechuje go:
 • Wyjątkowa dokładność, zapewniająca otrzymanie pewnych, wiarygodnych wyników.2 Kryteria dokładności określone w normie ISO 15197:2013 dopuszczają margines błędu +/- 15 mg/dl przy stężeniu glukozy < 100 mg/dl lub +/- 15% przy stężeniu glukozy =>100 mg/ dl.3 Wykazano, że glukometr CONTOURTM PLUS ONE ma margines błędu +/- 8,5 mg/dl lub +/- 8,5% dla całego zakresu stężeń.2

 • Funkcja SmartLight glukometru umożliwia natychmiastowe otrzymanie informacji nt. aktualnego wyniku, przez jego porównanie z wartościami docelowymi. Zielony kolor informuje o wyniku mieszczącym się w zalecanym zakresie, bursztynowy kolor oznacza wynik powyżej, a czerwony - poniżej wartości docelowych. Dodatkowo podświetlany port na paski testowe umożliwia przeprowadzenie pomiaru przy słabym oświetleniu.

 • Pomiar drugiej szansy informuje pacjenta o konieczności umieszczenia w ciągu 60 sekund próbki krwi na tym samym pasku testowym jeśli pierwsza była niewystarczająca. Pozwala to uniknąć ponownego nakłuwania palca i zmarnowania paska testowego.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Dane techniczne:
 • Próbka badana: Krew pełna włośniczkowa i żylna
 • Wynik pomiaru: W odniesieniu do stężenia glukozy w osoczu/surowicy krwi
 • Objętość próbki: 0,6 ul
 • Zakres pomiarowy: 10 mg/dl-600 mg/dl glukozy we krwi.
 • Czas odliczania: 5 sekund
 • Pamięć: Przechowuje 800 ostatnich wyników badania.
 • Rodzaj baterii: Dwie 3-woltowe baterie litowe (płaskie) CR2032 lub DL2032.
 • Żywotność baterii: Około 1000 testów (1 rok przeciętnego użytkowania, 3 badania dziennie).
 • Zakres temperatury pracy glukometru: 5 st. C - 45 st. C
 • Zakres wilgotności pracy glukometru: 10%-93% wilgotności względnej
 • Wymiary: 97 mm (dł.) x 28 mm (szer.) x 14,9 mm (wys.)
 • Waga: 36 gramów
 • Okres trwałości glukometru: 5 lat
 • Głośność sygnału dźwiękowego: 50 dB(A)-85 dB(A) w odległości 10 cm
Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Charakterystyka aplikacji CONTOUR Diabetes

Aplikacja CONTOURTM Diabetes wyświetla wyniki pomiaru stężenia glukozy we krwi w prosty, intuicyjny i łatwy do przeglądania sposób, co może zwiększyć zaangażowanie pacjentów w dokonywanie pomiarów i leczenie cukrzycy. Aplikacja CONTOUR Diabetes dostępna jest w sklepach Apple App Store (iOS) i Google Play (Android). Jej najważniejsze funkcje to:
 • Synchronizacja z glukometrem CONTOUR PLUS ONE i bezprzewodowe przesyłanie wyników, co umożliwia tworzenie indywidulanych schematów i trendów dla danego pacjenta, które można analizować w kontekście czasu i zauważać w ten sposób wpływ codziennych czynności na uzyskiwane wyniki.

 • Możliwość zapisywania takich zdarzeń jak posiłki, aktywności i przyjmowane leki. Użytkownik może także dodawać zdjęcia, uwagi i notatki głosowe, aby ustawić uzyskane wyniki w kontekście (glukometr zawiera tylko dzienniczek uzyskiwanych wyników).

  Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes
 • Możliwość przekazywania wyników uzyskanych przez pacjenta lekarzowi/lekarzom z wyprzedzeniem lub w dniu wizyty w postaci zbiorczego raportu w formacie PDF. Oznacza to, że zarówno pacjent, jak i jego lekarze są lepiej poinformowani i podczas wizyty mogą skupić się na rozmowie.
Dodatkowe funkcje obejmują:
 • Konto w chmurze do zarządzania danymi i ich przechowywania.
 • Raporty w formacie PDF, które można wysyłać pocztą elektroniczną w celu omówienia ich z lekarzem.
 • Widok w formie listy i widok z całego dnia, aktywowane przez zmianę orientacji ekranu smartfona.
 • Możliwość ustawiania znaczników posiłków w aplikacji lub w glukometrze.
 • Możliwość ustawienia przypomnień o pomiarach, by przed wizytą u lekarza zapewnić optymalne wyniki.
 • Alarmy i porady dotyczące postepowania w razie Wyników krytycznie wysokich lub krytycznie niskich
 • Komunikaty błędów w postaci wiadomości tekstowych zamiast kodów.
 • Automatyczna synchronizacja czasu i daty pomiędzy aplikacją a glukometrem.
 • Powiadomienie przez aplikację o niskim poziomie naładowania baterii glukometru.
 • Dostosowanie ustawień glukometru, w tym wszystkich ustawień użytkownika i wartości docelowych, za pośrednictwem aplikacji.

DANE KLINICZNE NT. GLUKOMETRU CONTOUR PLUS ONE2
 • W badaniu klinicznym oceniano działanie glukometru CONTOUR PLUS ONE w warunkach laboratoryjnych i klinicznych.
 • W badaniu laboratoryjnym wykorzystano próbki krwi z opuszki palca pobrane od 100 uczestników, które przebadano dwukrotnie, używając pasków testowych trzech różnych serii.
 • W warunkach klinicznych badanie objęło 134 uczestników z cukrzycą w wieku 18 lub więcej lat, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z systemu monitorowania stężenia glukozy we krwi (BGMS); uczestnicy oznaczali stężenie glukozy we krwi używając systemu BGMS i próbek krwi włośniczkowej pobieranych z opuszki palca i wnętrza dłoni
 • Wartości referencyjne do porównań uzyskano oznaczając próbki krwi dwukrotnie przy użyciu analizatora Yellow Springs Instrument (YSI), stosowanego jako uznany standard do diagnostycznego oznaczana stężenia glukozy we krwi.
 • Wyniki uzyskane z BGMS porównano z wynikami uzyskani z YSI i oceniono wg kryteriów dokładności normy ISO 15197:2013 (=>95% wyników mieściło się w zakresie +/- 15 mg/dl od referencyjnego wyniku oznaczenia próbek o stężeniu glukozy we krwi <100 mg/dl lub +/- 15% dla próbek o stężeniu glukozy =>100 mg/dl, a =>99% wyników z warunków laboratoryjnych, jak i klinicznych mieściło się w strefie A3).
 • W warunkach laboratoryjnych 99,0% wyników uzyskanych przez system BGSM spełniało kryteria dokładności normy ISO 15197:2013, a 96,3% wyników mieściło się w zakresie +/- 10 mg/dl lub +/- 10% od wyniku referencyjnego otrzymanego przy użyciu analizatora YSI.
 • Dane z wyników klinicznych wskazują, że 99,2% wyników uzyskanych przez pacjentów z badania kropli krwi z palca spełniało kryteria dokładności normy ISO 15197:2013, a 95,5% wyników mieściło się w zakresie +/- 10 mg/dl lub +/- 10% od wyniku referencyjnego otrzymanego w badaniu próbek przy użyciu analizatora YSI.
Więcej informacji na stronie www.contourplusone.pl i www.diabetes.ascensia.pl

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację Pobierz aplikację

Przypisy

1. therealtimereport.com,. "Health and Fitness Apps See 62% Increase in Usage in Last Six Months | The Realtime Report". Opublikowane w 2014 r.
2. Badanie Bailey et al. zaprezentowane na 15. Dorocznym spotkaniu Diabetes Technology Society, między 22 a 24 października 2015 r., Bethesda, Maryland.
3. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (2013). System do badań diagnostycznych in vitro - wymagania dotyczące systemów monitorujących poziom glukozy we krwi do samokontroli u chorych na cukrzycę. Abstrakt (ISO 15197:2013)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [15 z 155]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~contril  IP: 89.71.5.xxx(2022-05-06 23:17:21)
ten glukometr to dramat, zawsze zawyża i to znacznie badanie laboratoryjne 160 glukometr 195 mam już trzeci i stwierdzam ze to wielkie g....

~Ewelina  IP: 88.156.209.xxx(2021-02-18 09:59:41)
Dostałam za darmo na oddziale patologii ciąży gdzie trafiłam po bardzo wysokich wynikach krzywej cukrowej. Kilka dni stosowałam było całkiem ok. Ale jedząc kolejny dzień z rzędu to samo śniadanie w takiej samej ilości raz mam wynik 112 innym 144 a po tygodniu po takim samym śniadaniu na prawej ręce 188 a na lewej 167 w odstępie kilku sekund. Ten sprzęt przedstawia bardzo rozbieżne wyniki...

~pablo  IP: 89.71.7.xxx(2019-11-20 23:14:12)
ja wlasnie dzis swoj CPO wymienilem na nowy, zawyzal wyniki o 30-50 jednostek, jestem rozczarowany tym sprzetem, serwis co prawda zadzialal blyskawicznie i dziekuje bardzo ale mimo wszystko moje zaufanie do tego sprzetu nieco zmalalo, ma bajery BT itd aplikacje itd ale liczy sie dokladnosc

~Karol  IP: 79.185.43.xxx(2019-08-31 09:24:25)
ten glukometr w moim przypadku zawyża wynik o 60

~Karol  IP: 79.185.219.xxx(2019-06-14 20:09:34)
może ktoś podpowiedzieć co robić jak wynik z tego glukometru jest zawyżony, od 60 mg/dl do 80 mg/dl

~kiciński ryszard  IP: 89.72.172.xxx(2019-05-07 22:51:05)
Jak odzyskać hasło do aplikacji contour plus one ???

~PO_lak  IP: 89.66.32.xxx(2018-08-02 00:08:07)
aplikacja niekopatybilna z wieloma smartfonami. W wykazie brak choćby jednego smartfona SONY. Dlaczego?

~Piotr  IP: 94.254.155.xxx(2018-07-23 13:12:03)
Moje wyniki glukometru Contour Plus One, w lipcu 2018 w stosunku do Accu-Chek z tej samej kropli są zawyżone o 50 ! jednostek = mg/dL . Wygodny transfer do smartfona, ale co z tego.

~Leszek  IP: 77.65.91.xxx(2018-06-27 12:31:47)
Moim zdaniem wszystko działa ok. Bardzo faina aplikacja. (Nokia 6 Android oreo 8.1) Przydało by się drukowanie raportów w pdf-ie.

~Piotr Komar  IP: 82.177.39.xxx(2018-06-07 13:39:47)
Tego glukometru użytkowałem od czasu pojawienia się go na rynku i pierwszych reklam w TV, niestety, aplikacja wciąż nie jest zgodna z Androidem 8 Oreo. Zainstalowana apka na nowym telefonie, po podłączeniu konta pobrała z chmur prawidłowo dane, niestety nie udało mi się do tej pory dokonać synchronizacji glukometru z telefonem. Apka wykrywa glukometr, odczytuje jego numer seryjny, ale nie dokonuje synchronizacji. Sytuacja taka jest od marca br, co zasadniczo skłania mnie do tego, że skoro i tak muszę zapisywać pomiary w książeczkę ręcznie, może czas na zmianę urządzenia.

~Adam od 16 lat słodki  IP: 188.47.50.xxx(2018-04-21 12:02:25)
Contour Plus One Chyba dwa lata temu była reklama telewizyjna tego glukometru. Fajny był, ciekawe funkcje miał i nie trzeba było się martwić o wpisy do dzienniczka. Od czasu używania tego glukometru zaczęły mi się pojawiać bardzo wysokie poziomy cukru dochodzące do 360. W końcu wylądowałem w szpitalu, żeby się trochę wypłukać z cukru. Po podłączeniu pompy przez dwie doby co godzinę miałem mierzony cukier. Glukometr atestowany z oddziału pokazywał np. 120 a mój z tej samej kropli ok. 200. Nikt nie potrafił odpowiedzieć mi na pytanie, dlaczego są takie rozbieżności w pomiarach. Zadzwoniłem do firmy Bayer i przez trzy dni z jednym z pracowników a później z dyrektorem próbowaliśmy rozwiązać problem. Niestety, nie udało się, a po ostatniej godzinnej rozmowie z dyrektorem, stwierdził, że nie wie ale postara się zasięgnąć języka w centrali. Do dzisiaj nie mam odpowiedzi. Mierzę dalej tymi glukometrami ( bo mam trzy takie same ) i wyniki pomiędzy nimi praktycznie nie różnią się ale pomiędzy innymi różnią się znacznie. Np. wczoraj rano naczczo mój glukometr pokazał 237, a żony accu-chec 163, dzisiaj mój naczczo 311 a accu-chec 216. Miewałem już pomiary 540, ok. 460 dość często, 350 bardzo często ale dochodzę do wniosku, że jest to jedno wielkie oszustwo skłaniające pacjentów do częstszych wizyt u lekarza, zakupu zwiększonej ilości pasków ( bo przerażony pacjent mierzy cukier co chwilę ), a najważniejsze jest to, żeby aplikować sobie jak najwięcej jednostek insuliny lub tabletek, bo koncern zarabia właśnie na tym. Wrócę chyba do starych glukometrów i wybiorę taki, który będzie pokazywał dość niskie wartości. Nie będę się stresował wysokimi poziomami, będę przesypiał całe noce a nie po półtorej godziny snu, i chyba będę się czuł dużo zdrowiej. Wyniki laboratoryjne nie są tak złe, jak można by podejrzewać paotrząc na to co pokazuje Contour Plus One

~Bart  IP: 95.40.92.xxx(2018-04-03 13:56:42)
Jest możliwość zmiany jednostek mg/dl na mmol/l ?

~Małgorzata  IP: 83.26.241.xxx(2018-02-16 19:07:57)
Czy można wyniki ogczytywać w na smartwatch?

~Paweł-świerzak  IP: 87.205.92.xxx(2018-02-11 00:29:42)
Mój syn dostał w szpitalu.Łączy się z jego telefonem Samsungiem J5 2017 i moim J5 2016 ,natomiast z LG 8 już nie oraz z Xiaomi 4X.Czy w 21wieku trzeba co rusz wymieniać srajfony co 1 rok.Ręce opadają.Wciskają na siłę aby zarabiać na paskach.Gdyby Ministerstwo Zdrowia miało JA..a wzięło by z dupą i potrząsnęło nimi.A tak Ci mają w pompie i tam Ci też a dzieciaki i rodzice cierpią.CIEKAWE CZY U NIEMIASZKÓW takie numery by przeszły.CHYBA NIE!

~Robert  IP: 5.172.232.xxx(2017-12-03 17:37:34)
Niestety aplikacja nie przesyła raportów na adres email. A tak miało być.

Zobacz wszystkie komentarze (155)

Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Glukometry: Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line