Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Rozporządzenie MZ w sprawie recept lekarskich

dodano: 28 lutego 2007 r., źródło: www.mz.gov.pl



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA

z dnia 28 września 2004 r.
w sprawie recept lekarskich


Pobierz cały tekst rozporządzenia

ok. 940 KB

Aby pobrać plik należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym obrazku, następnie "Zapisz element docelowy jako..."! Rozpocznie się pobieranie pliku.


Wybrany paragraf:
§ 8

1. Osoba wystawiająca receptę może przepisać, dla jednego pacjenta, jednorazowo maksymalnie:
  1. bez potrzeby podawania na recepcie sposobu dawkowania, z zastrzeżeniem § 6 ust. 1 pkt 5 lit. b i c:
    a) dwa najmniejsze opakowania leku lub wyrobu medycznego określone:
    – w wykazach refundowanych leków i wyrobów medycznych - w przypadku recept na refundowane leki i wyroby medyczne wymienione w tych wykazach,
    – w wykazie, o którym mowa w § 6 ust. 1 pkt 5 lit. b - w przypadku recept na leki niepodlegające refundacji albo recept na leki refundowane niewymienione w wykazie leków refundowanych,
    b) 100 sztuk strzykawek do insuliny wraz z igłami,
    c) 100 sztuk pasków diagnostycznych,
    d) ilość doustnego środka antykoncepcyjnego niezbędną na sześciomiesięczne stosowanie;
  2. podając na recepcie sposób dawkowania - ilość leku lub wyrobu medycznego większą niż określona w pkt 1, niezbędną pacjentowi na maksymalnie trzymiesięczne stosowanie.

2. Na jednej recepcie można przepisać podwójną ilość leku recepturowego, jeżeli zostanie zachowana jego trwałość w okresie stosowania.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama





Najnowsze komentarze [2]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Nowy "słodki"  IP: 83.5.43.xxx(2014-02-11 20:06:02)
Witam. Czy to prawda,iż lekarz(wg.NFZ) może może przepisać tylko jeden typ pasków do glukometru,które są refundowane dla 1 diabetyka? Posiadam 2 glukometry różnych firm dających podobne wyniki - jeden chciałem sobie z wygody zostawiać w pracy,a tu "zong"! Pozdrawiam

~787,58.121  IP: 88.220.178.xxx(2008-07-25 21:05:36)
Jestem cukrzykiem od 10 lat, na początku jak zachorowałem sprawdzano mi czy trzustka wydziela jeszcze insuline, gdy teraz byłem w szpitalu ponownie nie sprawdzano wydolności mojej trzustki czy to jest fer. Apropo słyszałem, że można kupić opaske na ręke, która kolorami wskazuje poziom cukru czy to prawda????????????


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Rozporządzenie MZ w sprawie recept lekarskich
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line