Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Stefana

dodano: 22 września 2007 r.

Witam i dziękuję zarazem, że mogę się podzielić moimi spostrzeżeniami z innymi. Nie wiedziałem, że mam cukrzycę do momentu, kiedy uległem wypadkowi. Zemdlałem i upadłem ze schodów. Porządnie się poobijałem. Zabrało mnie pogotowie do szpitala i tam się dowiedziałem, że jestem chory na cukrzycę. W związku z upadkiem miałem złamana nogę i byłem strasznie przygnębiony gdyż lekarze mimo, że robili co mogli, nie dawali mi pewności, że noga się zrośnie i że będę mógł chodzić. Pogodziłem się z losem utraty nogi (amputacja).Byłem przerażony. A ponadto widziałem innych chorych z podobnymi przypadkami i po amputacjach. Jednak lekarz prowadzący robił wszystko (nie będę opisywał szczegółów).

Po długim okresie stał się cud!! Rana zaczęła się goić i mój stan zdrowia powracał do normy. Uwierzyłem w siebie. Po wyjściu ze szpitala, rozpocząłem inne nowe życie. Kupiłem działkę i rozpocząłem budowę domku letniskowego. Od miejsca zamieszkania mam na działkę ok. 7 km i codziennie jeździłem na nią rowerem. Praca na działce i jazda rowerem początkowo bardzo mnie męczyła. Ważyłem 104 kg. Schudłem po roku takiego sportu 12 kg. Moja pani doktor prowadząca, diabetolog była zadowolona z tego, że potrafię prowadzić taki wysiłkowy tryb życia i że tyle kg zrzuciłem. Że stosuje się do zaleceń i dużo przebywam na powietrzu (działka, las. często chodzę na basen pływacki).

Początkowo wstrzykiwałem sobie insulinę w czasie każdego posiłku, co było bardzo kłopotliwe, ponieważ pracuję wśród ludzi, więc czasem było to niezręczne i moi znajomi reagowali dziwnie na te zabiegi. Teraz zmieniono mi rodzaj insuliny w nagrodę za stosowanie się do zaleceń lekarza diabetologa, i znaczną poprawę zdrowia i wstrzykuję sobie ją 1 raz na dobę zawsze o 21:00 i to wystarcza.

Cukry mi spadły z 400 na 140 -160 po posiłkach. Na czczo i przed posiłkami mam poziom cukru taki jak zdrowy człowiek. Teraz po trzech latach od wyjścia ze szpitala ważę nie 104 a 84 kg. Warto zmienić tryb życia. Początkowo było to trudne i męczące. Najgorzej jest zimą nie zawsze chce się wychodzić w niepogodę z domu. Teraz na zimę zamierzam kupić sobie psa, z którym będę musiał wychodzić i spacerować, co oderwie mnie od komputera i TV.

Pozdrawiam wszystkich chorych na cukrzycę i życzę sportowych wrażeń!!!
Rower to jest to!!! No i ruch na powietrzu.

Stefan G. z Łodzi
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Stefana
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line